Նորա Արիսյանը իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել Արարատ Միրզոյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետությունում Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նորանշանակ դեսպան Նորա Արիսյանը հունիսի 2-ին իր հավատարմագրերի պատճենն է հանձնել ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանին։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
Նախարար Միրզոյանը շնորհավորել է Նորա Արիսյանին և վստահություն հայտնել, որ նա իր դիվանագիտական գործունեությունը կծառայեցնի հայ-սիրիական հարաբերությունների շարունակական զարգացմանն ու փոխշահավետ համագործակցության ընդլայնմանը։
Զրուցակիցները մեծապես արժևորել են փոխադարձ համակրանքի և վստահության վրա հիմնված երկու ժողովուրդների ավանդական, բարեկամական կապերը։ Այս առումով ընդգծվել է սիրիահայ համայնքի ունեցած դերը:
Ընդգծելով, որ այս տարի լրանում է Հայաստանի ու Սիրիայի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը՝ կողմերը անդրադարձ են կատարել երկկողմ և բազմակողմ ձևաչափերում հայ-սիրիական համագործակցության ամրապնդման հեռանկարներին։

Новоназначенный посол Сирии Нора Арисян вручила копии верительных грамот главе МИД Армении
Новоназначенный посол Сирийской Арабской Республики в Республике Армения Нора Арисян 2 июня вручила копии верительных грамот министру иностранных дел Армении Арарату Мирзояну.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, министр Мирзоян поздравил Нору Арисян и выразил уверенность, что ее дипломатическая деятельность послужит дальнейшему развитию армяно-сирийских отношений и расширению взаимовыгодного сотрудничества.
Собеседники высоко оценили традиционные, дружественные связи между двумя народами, основанные на взаимной симпатии и доверии. В этой связи была подчеркнута важная роль армянской общины Сирии.
Подчеркнув, что в этом году исполняется 30 лет со дня установления дипломатических отношений между Арменией и Сирией, стороны коснулись перспектив укрепления армяно-сирийского сотрудничества в двустороннем и многостороннем форматах.