ՀՀ նախագահին հավատարմագրերն է հանձնել Դոմինիկյան Հանրապետության նորանշանակ դեսպանը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին ապրիլի 11-ին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Դոմինիկյան Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ֆրանկ Հանս Դանենբերգ Կաստելյանոսը (նստավայրը՝ Մոսկվա):
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնի ստանձնման առթիվ և համոզմունք հայտնել, որ Ֆրանկ Հանս Դանենբերգ Կաստելյանոսը պաշտոնավարման ընթացքում իր փորձն ու մասնագիտական կարողությունները լավագույնս կծառայեցնի հայ-դոմինիկյան հարաբերությունների զարգացմանը։
Դեսպանը վստահեցրել է, որ իր բոլոր ջանքերը կներդնի՝ երկու երկրների հարաբերությունների օրակարգն ավելի հարստացնելու և առաջ մղելու ուղղությամբ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել երկկողմ հարաբերությունների ակտիվացման, փոխգործակցության զարգացման հեռանկարների շուրջ: Առանձնակի կարևորվել է երկու երկրների միջև զբոսաշրջության ոլորտի զարգացումը՝ որպես դրան նպաստող կարևոր հանգամանք նշելով երկու երկրների միջև մուտքի արտոնագրային ռեժիմի չեղարկումը և ուղիղ օդային հաղորդակցության հաստատումը:

Посол Доминиканской Республики вручил президенту Армении верительные грамоты
11 апреля чрезвычайный и полномочный посол Доминиканской Республики в Республике Армения Франк Ханс Даненберг Кастельянос (резиденция в Москве) вручил президенту Республики Армения Ваагну Хачатуряну верительные грамоты.
Как сообщили «Арменпресс» в Аппарате президента, Ваагн Хачатурян поздравил посла со вступлением на должность и выразил уверенность, что Франк Ханс Даненберг Кастельянос при исполнении своей миссии наилучшим образом послужит развитию армяно-доминиканских отношений.
Посол заверил, что он приложит все усилия для еще большего обогащения и продвижения повестки отношений двумя странами.
Собеседники обменялись мнениями об активизации двусторонних отношений и перспективах развития сотрудничества. Особо был выделен вопрос развития туризма между двумя странами, в качестве фактора, способствующего этому важному вопросу, была отмечена отмена визового режима между двумя странами и установление прямого воздушного сообщения.