«Երևան ՖԱ»-ն՝ Հայաստանի Ֆուտզալի Բարձրագույն խմբի առաջնության հաղթող
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում, կայացել է Ֆուտզալի 2021-2022 Բարձրագույն խմբի առաջնության փլեյ-օֆֆ փուլի եզրափակիչ և 3-րդ տեղի համար երկրորդ հանդիպումները:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է ՀՖՖ-ն: Եզրափակիչ երկրորդ խաղում «Երևան ՖԱ»-ն 6:2 հաշվով առավելության է հասել «Արարատ-Արմենիա»-ի նկատմամբ` նվաճելով չեմպիոնի տիտղոսը։ Առաջին խաղում «Երևան ՖԱ»-ն 9 անպատասխան գնդակ էր ուղարկել մրցակցի դարպասը: 3-րդ տեղն է զբաղեցրել «ՀՊՏՀ Երևան» թիմը, որը հաղթել է «Լոգիկոն»-ին 10:3 հաշվով: Առաջին խաղում«ՀՊՏՀ Երևան»-ըառավելության էր հասել 7:4 հաշվով:

«Ереван ФА» - победитель Высшей лиги чемпионата Армении по футзалу
В техническом центре ФФА/Академия футбола состоялись финальные и вторые матчи плей-офф чемпионата Высшей лиги 2021-2022 по футзалу.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщает ФФА. Во втором финальном матче клуб «Ереван ФА» одержал победу над «Арарат-Армения» со счетом 6:2 и завоевал титул чемпиона. Ранее, в первом матче «Ереван ФА» отправил в ворота соперника 9 безответных мячей. 3 место заняла команда «АГЭУ Ереван», которая победила «Логикон» со счетом 10:3. В первой игре «АГЭУ Ереван» имела преимущество со счетом 7:4.