Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը մարտի 25-ին ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից:
Հանդիպման ընթացքում Արարատ Միրզոյանն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղի՝ Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի պատասխանատվության գոտում՝ Փառուխ գյուղի հատվածում մարտի 24-ին մեկնարկած ադրբեջանական ներխուժմանը, կենսական նշանակության ենթակառուցվածքների բնականոն աշխատանքը միտումնավոր խոչընդոտելու ադրբեջանական գործողություններին, էթնիկ զտմանն ուղղված այլ քայլերին: Շեշտվել է ադրբեջանական ստորաբաժանումների՝ մարտի 23-ի ելման դիրքեր վերադարձի անհրաժեշտությունը։
Արարատ Միրզոյանը ներկայացրել է հայկական կողմի դիրքորոշումը խաղաղության պայմանագրի շուրջ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև բանակցությունների վերաբերյալ՝ այդ համատեքստում ընդգծելով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության միջնորդական դերը:

Armenian FM receives Personal Representative of OSCE Chairperson-in-Office
YEREVAN, MARCH 25, ARMENPRESS. Foreign Minister of Armenia Ararat Mirzoyan received today Ambassador Andrzej Kasprzyk, the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, the ministry said in a news release.
During the meeting FM Mirzoyan touched upon the March 24 Azerbaijani infiltration into the village of Parukh, which is in the responsibility zone of the Russian peacekeeping contingent in Nagorno Karabakh, the Azerbaijani actions on deliberately obstructing the normal operation of vital infrastructures and other steps directed to ethnic cleansing. The necessity of the return of Azerbaijani units back to their initial positions was emphasized.
Ararat Mirzoyan presented also the position of the Armenian side on the negotiations between Armenia and Azerbaijan around a peace agreement, highlighting the mediating role of the OSCE Minsk Group Co-Chairmanship in this context.