Վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Չինաստանի վարչապետ Լի Կեցյանին օդանավի կործանման կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՉԺՀ վարչապետ Լի Կեցյանին Գուանսի նահանգում օդանավի կործանման կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Հեռագրում նշված է. «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ցավակցում եմ Ձեզ, Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կառավարությանը և բարեկամ չին ժողովրդին՝ Գուանսի նահանգում «Չինաստանի արևելյան ավիաուղիներ» ավիաընկերության օդանավի կործանման կապակցությամբ:
Ցանկանում եմ զոհերի ընտանիքներին և հարազատներին տոկունություն և համբերություն՝ վերապրելու այս ծանր կորուստը»:

YEREVAN, MARCH 22, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a letter of condolences to Premier of China Li Keqiang on the occasion of the crash of an aircraft in Guangxi province, the Armenian PM’s Office said.
“On behalf of the government of Armenia and myself personally I express condolences to you, the government of the People’s Republic of China and the good people of China on the occasion of the crash of the China Eastern Airlinesaircraftin Guangxi province.
I wish patience to the families and relatives of the victims for surviving this heavy loss”, the Armenian PM said in his letter.