Հայաստանում ազգային փոքրամասնությունների ներկայացուցիչները կհմտանան կառավարչական ոլորտում
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում Ռուսական տարածաշրջանային ակադեմիան և ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի կրթամշակութային կենտրոնը կազմակերպել են աշխատանքային հմտությունների և ունակություների վերաբերյալ դասընթաց: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում վարչապետի աշխատակազմի ազգային փոքրամասնությունների կրթամշակութային կենտրոնի ղեկավար Ավագ Հակոբյանն ասաց, որ դասընթացի նպատակը ոչ միայն գիտելիքների փոխանցումն է, այլև՝ ունակությունների ձևավորումը:
«Դասընթացն օգտակար կլինի մասնակիցների համար և՛ բիզնեսի, և՛ կառավարչական ոլորտներում»,-ասաց նա:
Հակոբյանի խոսքով՝ դասընթացին մասնակցում են Հայաստանի ազգային փոքրամասնությունների 11 համայնքներից մոտ 35 ներկայացուցիչ:
Կառավարչական որոշումների ժամանակակից մեխանիզմների մասին դասընթացը վարում է Հայաստանում ռուսական տարածաշրջանային ակադեմիայի ռեկտոր Մհեր Շահգելդյանը, իսկ մենեջերի ստրատեգիական մտածելակերպի հիմունքների մասին խոսում է Ռուսական տարածաշրջանային ակադեմիայի պրոռեկտոր Սերգեյ Խատունովը:
Մեկօրյա սեմինարի վերջում մասնակիցներին կտրամադրվեն սերտիֆիկատներ:
Մարտունի համայնքում մեկնարկեց գեղանկարչական սիմպոզիումը
ՀՀ ԱՍՀ նախարար Մկրտչյանը ելույթ է ունեցել Վիլնյուսում անցկացվող «Եվրոպական սոցիալական խարտիայի» բարձր մակարդակի համաժողովի ընթացքում
ՀՀ վարչապետի հովանու ներքո անցկացվող ուժային կառույցների միջև բանակային խաղերին մասնակից թիմերի քանակը կրկնապատկվել է

Представители нацменьшинств в Армении повысят навыки в управленческой сфере
Российская региональная академия в Армении и Образовательно-культурный центр аппарата премьер-министра Республики Армения организоваликурсы по повышению навыков и умений в управленческой сфере.
В беседе с Арменпресс руководитель Образовательно-культурного центра национальных меньшинств аппарата премьер-министра Аваг Акопян сказал, что целью курса является не только передача знаний, но и формирование и повышение навыков.
«Тренинг будет полезен для участников - как из бизнеса, так и менеджмента», — сказал он.
По словам Акопяна, в курсах принимают участие около 35 представителей 11 общин национальных меньшинств Армении.
Курс по современным механизмам принятия управленческих решений ведет ректор Российской региональной академии в Армении Мгер Шахгельдян, а проректор Российской региональной академии Сергей Хатунов преподает основы стратегического мышления менеджера.
По окончании однодневного семинара участникам будут выданы сертификаты.
В связи с мероприятиями, посвященными Дню Конституции и государственных символов Армении, в Ереване будут перекрыты некоторые улицы
Отношения между Арменией и Нидерландами вступили в период высокого политического диалога: премьер РА - нидерландскому коллеге
Армения придает важность роли США в процессе установления мира в нашем регионе: поздравительное послание Никола Пашиняна Джо Байдену