ԱՀ ՊՆ-ն Բաքվի կողմից սեփական խախտումները կոծկելու փորձ է համարում Ադրբեջանի ՊՆ ապատեղեկատվությունը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի պաշտպանության նախարարությունը սեփական խախտումները կոծկելու հերթական փորձ է համարում Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե Արցախի պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները մարտի 12֊ի լույս 13֊ի գիշերը գնդակոծության են ենթարկել Արցախի Հանրապետության Մարտունու և Մարտակերտի շրջանների ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերը։ «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ ԱՀ ՊՆ «Ֆեյսբուք»-ի էջից։
«Մարտի 13-ին Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե ՊԲ ստորաբաժանումները մարտի 12֊ի լույս 13֊ի գիշերը գնդակոծության են ենթարկել Արցախի Հանրապետության Մարտունու և Մարտակերտի շրջանների ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերը, իրականությանը չի համապատասխանում»,- հայտնում են ԱՀ ՊՆ-ից և շեշտում. «Այդ ապատեղեկատվությունը հրադադարի ռեժիմի սեփական խախտումները կոծկելու հերթական փորձն է»։

МО Арцаха считает дезинформацию МО Азербайджана попыткой Баку скрыть собственные нарушения
Министерство обороны Арцаха считает очередной попыткой скрыть собственные нарушения сообщение МО Азербайджана о том, что подразделения Армии обороны Арцаха в ночь с 12 на 13 марта подвергли обстрелу азербайджанские позиции, расположенные в направлении Мартунинского и Мартакертского районов Республики Арцах.
Об этом Арменпресс стало известно со страницы МО Республики Арцах в Facebook.
«Распространенное 13 марта МО Азербайджана сообщение о том, что, подразделения Армии обороны НКР в ночь с 12 на 13 марта подвергли обстрелу азербайджанские позиции, расположенные в направлении Мартунинского и Мартакертского районов Республики Арцах, не соответствует действительности», -сообщают в МО Республики Арцах и подчеркивают: "Эта дезинформация – очередная попытка скрыть собственные нарушения режима прекращения огня".