Արցախում Ադրբեջանի կողմից արձակած արկը պայթել է Փառուխ համայնքին պատկանող շինության բակում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Ասկերանի շրջանի Փառուխ համայնքում, Ադրբեջանի կողմից 60 մմ տրամաչափի ականանետից արձակած արկը պայթել է համայնքին պատկանող շինության բակում և պատճառել գույքային վնաս:«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Արցախի դատախազությունը՝ տեղեկացնելով, որ իրավապահները շարունակում են Ադրբեջանի հանցավոր արարքների փաստագրման և ապացույցների ամրագրման գործընթացը:
«Ինչպես արդեն հաղորդվել էր, վերջին օրերին արցախա-ադրբեջանական շփման գծի տարբեր հատվածներում Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակոցներ են արձակվել Արցախի Ասկերանի շրջանի Խրամորթ, Փառուխ և Խնապատ համայնքների ուղղությամբ: Արցախի Հանրապետության իրավապահ մարմինները շարունակում են արցախահայությանն ուղղված հանցավոր արարքների փաստագրման և ապացույցների ամրագրման գործընթացը: Ապացույցների հավաքագրման ընթացքում հերթական դեպքն արձանագրվել է Ասկերանի շրջանի Փառուխ համայնքում, 60 մմ տրամաչափի ականանետից արձակված արկը պայթել էր համայնքին պատկանող շինության բակում և պատճառել գույքային վնաս»,-ասված է դատախազության հաղորդագրության մեջ:

A shell fired by Azerbaijan explodes in the yard of a building in Artsakh’s Parukh community
YEREVAN, 12 MARCH, ARMENPRESS. In Parukh community of Artsakh's Askeran region, a shell fired by Azerbaijan from a 60 mm mortar exploded in the yard of a community building, causing property damage, ARMENPRESS reports, the Artsakh Prosecutor's Office informed. Adding that the law enforcment bodies continue gathering facts and proves of Azerbaijan’s criminal acts.
"As it has already been reported, in recent days in different parts of the Artsakh-Azerbaijani line of contact, the Azerbaijani armed forces fired from different caliber firearms at the communities of Khramort, Parukh and Khnapat in the Askeran region of Artsakh. The law enforcement bodies of the Artsakh Republic continue the process of documenting the criminal acts against the Armenians of Artsakh. During the fact finding works, another case was registered in Parukh community of Askeran region, a shell fired from a 60 mm mortar exploded in the yard of a building belonging to the community, causing property damage," the prosecutor's office said in a statement.