Վարչապետն աշխատանքային այցով ժամանել է Ֆրանսիա
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Ֆրանսիայի Հանրապետություն՝ Փարիզ:
Վարչապետի գլխավորած կառավարական պատվիրակության կազմում են՝ Արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը, Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալներ՝ Արայիկ Խզմալյանը, Արթուր Մարտիրոսյանը և պաշտոնատար այլ անձինք:
Այցի շրջանակում վարչապետը Ելիսեյան պալատում հանդիպում կունենա Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ: Այնուհետև երկու երկրների առաջնորդները Փարիզում կմասնակցեն «Հավակնություններ՝ Հայաստան-Ֆրանսիա» խորագրով համաժողովին:
Միջոցառման ընթացքում Հայաստանի ու Ֆրանսիայի կառավարությունների անդամները կքննարկեն տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության զարգացմանն ու ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր: Համաժողովին ելույթներ կունենան վարչապետ Փաշինյանը և նախագահ Մակրոնը:

Armenian Prime Minister arrives in Paris
YEREVAN, MARCH 9, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan arrived in Paris where he is scheduled to have a meeting with President of France Emmanuel Macron at the Élysée Palace.
PM Pashinyan’s delegation for the working visit includes Foreign Minister Ararat Mirzoyan, Minister of Healthcare Anahit Avanesyan, Minister of Territorial Administration and Infrastructure Gnel Sanosyan, the Deputy Ministers of Education, Science, Culture and Sports Arayik Khzmalyan and Artur Martirosyan and other government officials, the Prime Minister’s Office said.
After holding a meeting at theÉlysée Palace, PM Pashinyan and President Macron willparticipate in the “Ambitions: Armenia-France” forum in Paris. During the forum the government officials of Armenia and France will discuss issues relating to the development and expansion of partnership in various areas. PM Pashinyan and President Macron will deliver remarks at the event.