Վահագն Խաչատուրյանի համար ընդունելի է խաղաղ զարգացման դարաշրջան բացելու գաղափարը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահի թեկնածու Վահագն Խաչատուրյանը կարծում է, որ Հայաստանը պետք է ձգտի բարիդրացիական հարաբերություններ հաստատել իր հարևանների հետ: Նրա խոսքով՝ Հայաստանի զարգացումը պետք է տեսնել այդ տրամաբանության մեջ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Վահագն Խաչատրյանն այս մասին ասաց ԱԺ-ում իր թեկնածության հարցի քննարկմանը:
Նախագահի թեկնածուն ընդգծեց՝ պետք է կարողանանք խաղաղ ապրել հարևանների հետ:
«Խոսելը, բանակցելն ավելի ճիշտ ճանապարհ է, քան թե որևիցե մեկի հետ վիճելը, կռվելը կամ ուժ ցույց տալը: Ուժը կարող ենք ցույց տալ խելքով, գիտելիքով»,-նշեց Խաչատուրյանը:
ՀՀ նախագահի թեկնածուն հայտարարեց, թե իր համար ամբողջությամբ ընդունելի է ՀՀ կառավարության հայտարարած խաղաղ զարգացման դարաշրջան բացելու գաղափարն, ու նախագահը պետք է լծվի այդ գործին:

Для Ваагна Хачатряна вполне приемлема идея открытия эпохи мирного развития
Кандидат на пост президента Ваагн Хачатурян считает, что Армения должна стремиться к установлению добрососедских отношений со своими соседями. По его словам, именно в этой логике следует рассматривать развитие Армении. Как сообщает «Арменпресс», об этом Ваагн Хачатрян сказал в Национальном собрании при обсуждении его кандидатуры.
Он подчеркнул, что мы должны уметь жить в мире с нашими соседями.
«Общение, переговоры - это лучше, чем спорить, воевать или демонстрировать силу. Мы можем показать силу умом и знаниями», - сказал Хачатурян.
Кандидат на пост президента заявил, что провозглашенная правительством Армении идея открытия эпохи мирного развития для него приемлема в полном смысле, и президент должен впрячься в это дело.