Խրամորթում են ոստիկանները և ՌԴ խաղաղապահները, ընթանում են բանակցություններ. Հունան Թադևոսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական կողմից բարձրախոսներով Ասկերանի շրջանի Խրամորթ համայնքը լքելու կոչերն, ըստ էության, խուճապային տրամադրություններ ստեղծելու մտադրություն ունեն: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ն, այս մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը:
«Այս պահին Խրամորթում են ոստիկանության Ասկերանի շրջանային բաժնի ծառայողները, ռուսական խաղաղապահ առաքելության պատասխանատուները: Թշնամական կողմի հետ բանակցություններ են տարվում, որի մասին կհրապարակենք:
Տեղեկացնեմ նաև, որ Խրամորթում խուճապային տրամադրություն չկա, ոչ ոք գյուղը լքել չի պատրաստվում, հակառակը` տեղաբնակների կողքին ապրում է նաև այլ բնակավայրերից տեղահանված ևս 12 ընտանիք»,- գրել է Թադևոսյանը:
Ավելի վաղ, լրատվամիջոցներում տեղեկություն էր տարածվել, որ ադրբեջանցիները Արցախի Ասկերանի շրջանի Խրամորթ գյուղի բնակիչներից արդեն 2 օր է բարձրախոսներով պահանջում են լքել գյուղը։

The Police and Russian peacekeepers are in Khramort (Artsakh), negotiations are underway. Hunan Tadevosyan
YEREVAN, 26 FEBRUARY, ARMENPRESS. The calls from the Azerbaijani side to leave the Khramort community in the Askeran region through loudspeakers are, in fact, intended to create panic, ARMENPRESS reports the head of the public relations department of the State Emergency Service of the Artsakh Republic Hunan Tadevosyan wrote on his Facebook page.
At the moment, the officers of the Askeran regional police department and the officers of the Russian peacekeeping mission are in Khramort. Negotiations are underway with the enemy, the results of which we will publish.
I would like to inform you that there is no panic in Khramort, no one is going to leave the village, on the contrary, there are 12 families displaced from other settlements living next to the locals," Tadosyan wrote.
Earlier, information was spread in the media that the Azeris have been demanding through loudspeakers from the residents of Khramort village of Artsakh's Askeran region for two days now to leave the village.