Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ճապոնիայի վարչապետին՝ Ազգային տոնի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ճապոնիայի վարչապետ Ֆումիո Կիշիդային՝ Ճապոնիայի ազգային տոնի առթիվ:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Ճապոնիայի ազգային տոնի՝ Նորին Մեծություն Ճապոնիայի Կայսեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Այս տարի մենք նշում ենք Հայաստանի և Ճապոնիայի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը, ինչի կապակցությամբ ևս Ձեզ եմ հղում իմ անկեղծ և ջերմագին շնորհավորանքները: Մեր երկրների միջև միջպետական հարաբերությունների այս ոչ երկար ժամանակահատվածում մեզ հաջողվել է ստեղծել փոխադարձ հարգանքի և փոխշահավետության վրա հիմնված համագործակցություն: Մենք հետամուտ ենք Ճապոնիայի հետ առավել ամուր հարաբերությունների կառուցմանը և երկկողմ օրակարգի ընդլայնմանը:
Լիահույս ենք, որ համավարակային իրավիճակը թույլ կտա հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը նշել տարբեր մշակութային միջոցառումների անցկացմամբ, ինչպես նաև երկկողմ բարձրաստիճան այցերով: Այս կապակցությամբ, համոզված լինելով, որ նման այցերը նոր խթան կարող են հանդիսանալ մեր հարաբերությունների համապարփակ ընդլայնման համար, սիրով հրավիրում եմ Ձեզ այցելելու Հայաստան:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ Ձեր բոլոր նախաձեռնություններում, իսկ Ճապոնիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

YEREVAN, FEBRUARY 23, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Prime Minister of Japan Fumio Kishida on the occasion of the National Holiday, Pashinyan’s Office said.
I warmly congratulate you on the occasion of the National Holiday of Japan – His Majesty the Emperor’s Birthday.
This year we mark the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations between Armenia and Japan, in connection with which I convey you my sincere and warm congratulations. During this not long period of interstate relations we were able to establish cooperation based on mutual respect and mutual benefit. We are pursuing establishment of stronger relations with Japan and expansion of the bilateral agenda.
I am full of hope that the pandemic situation will give us the opportunity to celebrate the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations by holding different cultural events, as well as by high level bilateral visits. In this context, being convinced that such visits will give a new impetus to the comprehensive expansion of our relations, I kindly invite you to visit Armenia.
I wish you good health and new success in all of your initiatives, and peace and prosperity to the friendly people of Japan”.