Արցախում գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3 նոր դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախում հունվարի 6-ին կատարվել է 43 թեստավորում, գրանցվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3 նոր դեպք:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Արցախի առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ ներկայում ստացիոնար բուժում է ստանում 48 վարակակիր: Բժիշկները 15 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 29-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 32 հազար 744 քաղաքացու հետազոտություն, որից 4 հազար 838-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը կրկին հորդորում է հետևել ցուցումներին՝ նոր բռնկումներից խուսափելու և օր առաջ կորոնավիրուսային վարակը հաղթահարելու:

В Арцахе подтверждено 3 новых случая заражения COVID-19
Как передает «Арменпресс», Минздрав Арцаха сообщает, что в настоящее время стационарное лечение от коронавирусной болезни проходят 48 пациентов. Врачи состояние 15 пациентов оценивают как крайне тяжелое, 29 - тяжелое, среди них и молодые люди. Больные с легкими формами амбулаторное лечение получают в домашних условиях.
В 2021 году для лабораторного выявления коронавируса в Арцахе обследовано 32 744 граждан, из которых у 4 838 оказался положительный результат.
Министерство здравоохранения Республики Арцах вновь призывает следовать инструкциям, дабы избежать новых вспышек и перебороть коронавирусную инфекцию.