ՀՀ վարչապետը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռիմա Դեմիրճյանի մահվան կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Հայաստանի Ազգային հերոս, պետական-քաղաքական գործիչ Կարեն Դեմիրճյանի այրու՝ Ռիմա Դեմիրճյանի մահվան կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ կառավարության տարածած ցավակցական հաղորդագրությունից, հեռագրում նշված է.
«Խոր ցավով տեղեկացա Հայաստանի Ազգային հերոս, պետական-քաղաքական գործիչ Կարեն Դեմիրճյանի տիկնոջ՝ «Կարեն Դեմիրճյան» բարեգործական հիմնադրամի տնօրեն Ռիմա Դեմիրճյանի մահվան մասին:
Տիկին Դեմիրճյանն օրինակելի կին էր, ընտանիքի հոգատար մայր, ով վայելում էր հասարակության սերն ու հարգանքը: Միաժամանակ, նա զբաղվել է դասախոսական բեղմնավոր աշխատանքով՝ կրթելով երիտասարդ սերնդի լայն շրջանակների:
Կարեն Դեմիրճյանի ողբերգական մահից հետո տիկին Դեմիրճյանն իր գործունեությամբ վառ պահեց ամուսնու հիշատակը՝ այդպիսով նպաստելով Կարեն Դեմիրճյան պետական, ազգային և քաղաքական գործչի կերպարի ամբողջացմանը:
Այս ծանր կորստի պահին իմ խորին ցավակցությունն եմ հայտնում Ռիմա Դեմիրճյանի ընտանիքին և հարազատներին՝ մաղթելով համբերություն և ոգու տոկունություն»:

Премьер-министр Армении выразил соболезнования в связи с кончиной Риммы Демирчян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян в связи с кончиной вдовы Национального героя Армении, государственного и политического деятеля Карена Демирчяна Риммы Демирчян направил свои соболезнования.
Как сообщили «Арменпресс» в обращении, распространенном правительством Армении, говорится:
«С глубокой болью узнал о кончине супруги государственного и политического деятеля, Национального героя Армении, Карена Демирчяна, директора Благотворительного фонда «Карен Демирчян» Риммы Демирчян.
Госпожа Демирчян была образцом женщины, жены, заботливой матери, пользовалась любовью и уважением всего общества. Она занималась плодотворной преподавательской деятельностью, воспитывая широкие круги молодого поколения.
После трагической смерти Карена Демирчяна вся деятельность госпожи Демирчян была направлена на сохранение памяти ее супруга, тем самым способствуя созданию собирательного образа государственного, национального и политического деятеля Карена Демирчяна.
В этот момент тяжелой утраты выражаю свои глубокие соболезнования семье и родным Риммы Демирчян, желаю Вам терпения и стойкости духа».