Դեսպան Անահիտ Հարությունյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Կուբայի Հանրապետության նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կանադայում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Անահիտ Հարությունյանը համատեղության կարգով հավատարմագրվել է որպես Կուբայի Հանրապետությունում ՀՀ դեսպան (նստավայրը՝ քաղաք Օտտավա։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Կանադայում Հայաստանի դեսպանությունը: Նշվում է, որ դեկտեմբերի 10-ին համատեղության կարգով Կուբայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպան Անահիտ Հարությունյանն իր հավատարմագրերը հանձնել է Կուբայի Հանրապետության նախագահ Միգել Մարիո Դիաս Կանել Բերմուդեսին։
Հավատարմագրերի հանձման պաշտոնական արարողությանը հաջորդած առանձնազրույցի ընթացքում Կուբայի նախագահը, շնորհավորելով դեսպան Հարությունյանին պատասխանատու առաքելությունը ստանձնելու կապակցությամբ, հույս է հայտնել, որ նորանշանակ դեսպանը կնպաստի հայ-կուբայական բարեկամական հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանը և տարբեր մակարդակներում երկխոսության խորացմանը:
Դեսպան Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության և շնորհավորանքների համար և հավաստիացրել, որ իր առաքելության ընթացքում առավելագույն ջանքերը կներդնի երկկողմ համագործակցությանը նոր լիցք հաղորդելու և երկու ժողովուրդների միջև բարեկամությունն ամրապնդելու ուղղությամբ։ Երկուստեք կարևորվել են համագործակցությունը բազմակողմ հարթակներում, մասնավորապես ԵԱՏՄ շրջանակներում։

Ambassador Anahit Harutyunyan delivers credentials to President of Cuba
YEREVAN, 13 DECEMBER, ARMENPRESS. The Ambassador of the Republic of Armenia to Canada Anahit Harutyunyan has been dually accredited as the Ambassador of the Republic of Armenia to the Republic of Cuba (residence in the city of Ottawa), ARMENPRESS reports the Embassy of Armenia to Canada informed.
On December 10 Anahit Harutyunyan delivered credentials to President of Cuba MiguelMarioDíaz-CanelBermúdez.
During the private conversation following the official ceremony of delivering credentials, the Cuban President congratulated Ambassador Harutyunyan on assuming the responsible mission and expressed hope that the newly appointed Ambassador will further strengthen the Armenian-Cuban friendly relations and deepen the dialogue at various levels.
Ambassador Harutyunyan thanked for the reception and congratulations, and assured that during her mission she will make every effort to give a new impetus to bilateral cooperation and strengthen the friendship between the two peoples. Both sides highlighted the cooperation on multilateral platforms, in particular within the EEU.