Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ շարունակում է լարված մնալ. հակառակորդն ունի զրահատեխնիկայի կորուստ. ՀՀ ՊՆ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան ուղղությամբ ժամը 14։00-ի դրությամբ շարունակում է լարված մնալ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից:
Ինչպես արդեն հաղորդվել էր, ադրբեջանական ԶՈՒ ստորաբաժանումները հերթական անգամ սադրանքի էին դիմել՝ հարձակում գործելով տվյալ ուղղությամբ տեղակայված հայկական դիրքերի վրա։
Հակառակորդը կիրառում է հրետանային միջոցներ, զրահատեխնիկա և տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ։
Հայկական կողմը դիմել է համարժեք գործողությունների։ Ինտենսիվ փոխհրաձգության արդյունքում հակառակորդն ունի զրահատեխնիկայի կորուստ։

Intense firefight at Armenia’s eastern border as Azerbaijan launches heavy attack using artillery
YEREVAN, NOVEMBER 16, ARMENPRESS. The situation at the Armenian-Azerbaijani border’s eastern direction remains tense as of 14:00, the Armenian Ministry of Defense said.
As reported earlier, the Azerbaijani military resorted to yet another provocation and attacked the Armenian positions in the abovementioned direction.
The Azerbaijani military is using artillery, armored equipment and various caliber firearms in the attack.
“The Armenian side has taken adequate actions. As a result of intense firefight the adversary sustained loss of armored equipment,” the Armenian Ministry of Defense said.