Ռուս խաղաղապահները շուրջ 2 տոննա մարդասիրական օգնություն են հատկացրել Արցախի Խնուշինակ գյուղի բնակչությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի զինծառայողները բարերարների հետ համատեղ շուրջ 2 տոննա մարդասիրական օգնություն են հատկացրել Լեռնային Ղարաբաղի Խնուշինակ համայնքի կարիքավոր և բազմազավակ ընտանիքներին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը:
«Այսօր բարեգործական «Մերսի» ասոցիացիայի հետ համատեղ Խնուշինակ գյուղում անցկացվել է բարեգործական ակցիա, որին մասնակցել են բոլոր բնակիչները: Բազմազավակ ընտանիքներին հատկացել են տնտեսական իրեր, գազօջախներ, բոլոր բնակիչներին հատկացվել են հագուստ և կոշիկներ: Այդ համայնքում ապրում է 10 բազմազավակ ընտանիք, առաջինից մինչև չորրորդ դասարանի դպրոցականները 60-ն են: Գյուղի բոլոր դպրոցականները կոշիկներ են ստացել»,-ասել է ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի ներկայացուցիչ Դմիտրի Տուսիդին:

Российские миротворцы передали жителям села Хнушинак в Арцахе около 2 тонн гуманитарной помощи
Военнослужащие российского миротворческого контингента, вместе с рядом благотворителей, передали малообеспеченным многодетным семьям села Хнушинак Арцаха около 2 тонн гуманитарной помощи. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Министерство обороны РФ.
«Сегодня, при сотрудничестве с благотворительной Ассоциацией «Мерси», в селе Хнушинак прошла благотворительная акция, в которой участие приняли все ее жители. Многодетным семьям были переданы предметы домашнего обихода, газовые плиты, всем остальным жителям - одежда и обувь. В этом населенном пункте проживает 10 многодетных семей, в них 60 учеников с первого по четвертый класс. Все школьники села получили обувь», - рассказал Дмитрий Тусиди, представитель российского миротворческого контингента.