ՀՀ ԱԺ նախագահը հյուրընկալել է Տանն Կիլիկիո Կաթողիկէ Հայոց Պատրիարքին
ԵՐԵՎԱՆ, 29ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 29-ին հյուրընկալել է Տանն Կիլիկիո Կաթողիկէ Հայոց Պատրիարք Ռաֆայէլ Պետրոս Մինասեանին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Ազգային ժողովի հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից:
Շնորհավորելով հոգեւոր Տիրոջը Տանն Կիլիկիո Կաթողիկէ Հայոց Պատրիարք ընտրվելու առթիվ՝ Ալեն Սիմոնյանը մաղթել է հաջողություններ բարձր եւ աստվածահաճո առաքելության մեջ:
Զրուցակիցները քննարկել են աշխարհասփյուռ հայերին եւ հայ կաթողիկե համայնքին վերաբերող հոգեւոր, կրթական եւ հայրենիքի հետ կապն առավել սերտացնելուն միտված հարցեր:
Անդրադարձ է եղել լիբանանահայ համայնքի խնդիրների լուծման ուղղությամբ Հայաստանի անելիքներին:
Հոգեւոր Տերը շնորհակալություն է հայտնել հյուրընկալության համար՝ ՀՀ ԱԺ նախագահին եւ Ազգային ժողովին մաղթելով արդյունավետ գործունեություն:

Председатель Национального собрания Армении принял Армянского Католического Патриарха Дома Киликийского
29 октября председатель Национального собрания Армении Ален Симонян принял Армянского Католического Патриарха Дома Киликийского Рафаэля Петроса Минасяна.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщили в Управлении по информации и связям с общественностью НС Армении.
Поздравив духовного пастыря с избранием Патриархом Дома Киликийского, Ален Симонян пожелал ему успехов в высокой и богоугодной миссии.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся духовных и образовательных связей с родиной армян, разбросанных по всему миру и Армянской католической общины.
Стороны коснулись возможностей Армении по решению проблем армянской общины Ливана.
Духовный пастырь поблагодарил за гостеприимство, пожелав председателю НС и Национальному собранию плодотворной деятельности.