ՀՀ ԱԺ նախագահը հյուրընկալել է Տանն Կիլիկիո Կաթողիկէ Հայոց Պատրիարքին
ԵՐԵՎԱՆ, 29ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հոկտեմբերի 29-ին հյուրընկալել է Տանն Կիլիկիո Կաթողիկէ Հայոց Պատրիարք Ռաֆայէլ Պետրոս Մինասեանին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են Ազգային ժողովի հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից:
Շնորհավորելով հոգեւոր Տիրոջը Տանն Կիլիկիո Կաթողիկէ Հայոց Պատրիարք ընտրվելու առթիվ՝ Ալեն Սիմոնյանը մաղթել է հաջողություններ բարձր եւ աստվածահաճո առաքելության մեջ:
Զրուցակիցները քննարկել են աշխարհասփյուռ հայերին եւ հայ կաթողիկե համայնքին վերաբերող հոգեւոր, կրթական եւ հայրենիքի հետ կապն առավել սերտացնելուն միտված հարցեր:
Անդրադարձ է եղել լիբանանահայ համայնքի խնդիրների լուծման ուղղությամբ Հայաստանի անելիքներին:
Հոգեւոր Տերը շնորհակալություն է հայտնել հյուրընկալության համար՝ ՀՀ ԱԺ նախագահին եւ Ազգային ժողովին մաղթելով արդյունավետ գործունեություն:

Speaker of Parliament hosts Armenian Catholic Patriarch of House of Cilicia
YEREVAN, OCTOBER 29, ARMENPRESS. Speaker of Parliament of Armenia Alen Simonyan received todayPatriarch of the Armenian Catholic House of Cilicia Raphael Bedros Minassian, the Parliament’s press service said.
Congratulating the Patriarch on election, Speaker Simonyan wished success to his mission.
Alen Simonyan and Raphael Bedros Minassian discussed issues relating to the Diaspora-Armenians and the Armenian Catholic communities, as well as the ways of further intensifying the connection with the homeland.
They also exchanged ideas about Armenia’s actions for solving the issues of the Lebanese-Armenian community.
Raphael Bedros Minassian thanked for the reception and wished productive work to the Speaker and the Parliament.