Ռուս խաղաղապահները և բարերարները 1,2 տոննա հումանիտար օգնություն են փոխանցել Լեռնային Ղարաբաղի կարիքավոր բնակիչներին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուս խաղաղապահները, Ռուսաստանի և Հայաստանի բարեգործական հիմնադրամների ներկայացուցիչները հումանիտար նախաձեռնությամբ են հանդես եկել Լեռնային Ղարաբաղի հեռավոր շրջաններում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ ակցիան իրականացվել է Ասկերանի շրջանի Խրամորթ գյուղի դպրոցում: Կարիքավոր ընտանիքներին է փոխանցվել 1,2 տոննա հումանիտար օգնություն:
«Ասկերանի շրջանի Խրամորթ գյուղում «Մերսի» բարեգործական կազմակերպությունների ասոցիացիայի հետ հումանիտար ակցիա է իրականացվում: Հումանիտար օգնություն է տրամադրվելու ավելի քան 320 ընտանիքների: Առաջին հերթին մենք դպրոցական պարագաներ ենք հանձնում գյուղում սովորող դպրոցականներին»,-նշել է ռուս խաղաղապահ կոնտինգենտի ներկայացուցիչ Դմիտրի Տուսիդինը:
Նա տեղեկացրել է, որ հետագայում օգնություն են տրամադրելու բազմազավակ ընտանիքներին: Նախատեսում են տրամադրել հագուստ, կոշիկ, առաջին անհրաժեշտության պարագաներ: Առաջիկայում հումանիտար ակցիայի շրջանակում երկու դիզելային գեներատոր են հանձնելու: Մեկը դպրոցի համար, մյուսը՝ գյուղի վարչակազմի համար:

Russian peacekeepers, philanthropists deliver 1.2 tons of humanitarian aid to residents of Nagorno Karabakh
YEREVAN, OCTOBER 22, ARMENPRESS. The Russian peacekeepers and the representatives of charity organizations of Armenia and Russia have provided humanitarian aid to the remote regions of Artsakh (Nagorno Karabakh).
In a statement the Russian defense ministry said that the initiative has been carried out in the school of Khramort village of Askeran region. The needy families have been provided with 1.2 tons of humanitarian aid.
“A humanitarian campaign with the Mercy association of charitable organizations has been carried out in Khramort village of Askeran region. More than 320 families have been provided with a humanitarian aid. We first hand over school items to the school-children of the village”, representative of the Russian peacekeeping contingent Dmitry Tusidi said, adding that in the future they will provide humanitarian aid to large families.