Ադրբեջանցիների արձակած կրակոցից Մարտակերտում զոհվել էքաղաքացիական անձ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական կողմի արձակած կրակոցից Արցախի Մարտակերտ քաղաքում քաղաքացիական անձ է զոհվել:
«Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրեց Արցախի նախագահի Հանրապետության մամուլի քարտուղար Լուսինե Ավանեսյանը:
«Դեպքը տեղի է ունեցել այսօր՝ հոկտեմբերի 9-ին, մոտավորապես ժամը 13:20-ի սահմաններում: Քաղաքացին գյուղատնտեսական աշխատանքներ էր կատարում Մարտակերտի մերձակայքում, եղել է կրակոց ու դժբախտաբար մահվան դեպք ունենք: Ոստիկանությունից հայտնում են, որ քննիչները աշխատում են դեպքի վայրում: Ավելացնեմ, որ ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատության հետ դեպքը մանրամասն վերլուծվում է հետագա քայլեր ձեռնարկելու համար, որպեսզի հրադադարի խախտումները բացառվեն և շփման գծի մերձակա տարածքներում անվտանգային ավելի մեծ հնարավորություններ ունենանք»,-ասաց Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակը:

Civilian killed in Artsakh as a result of Azerbaijani shooting
YEREVAN, OCTOBER 9, ARMENPRESS. A civilian has been killed in Artsakh’s Martakert town as a result of Azerbaijani shooting, Lusine Avanesyan, press secretary of Artsakh’s President, informed ARMENPRESS.
"The incident took place today, October 9, at around 13:20. The citizen was doing agricultural work near Martakert, a shooting occured and unfortunately we have a case of death. According to the police, investigators are working at the scene. I would like to add that the incident is being analyzed with the command of the Russian peacekeeping forces in order to take further steps to exclude ceasefire violations and to ensure greater security opportunities in the areas near the line of contact”, Avanesyan said.