Ադրբեջանցիների արձակած կրակոցից Մարտակերտում զոհվել էքաղաքացիական անձ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական կողմի արձակած կրակոցից Արցախի Մարտակերտ քաղաքում քաղաքացիական անձ է զոհվել:
«Արմենպրես»-ին այս մասին տեղեկացրեց Արցախի նախագահի Հանրապետության մամուլի քարտուղար Լուսինե Ավանեսյանը:
«Դեպքը տեղի է ունեցել այսօր՝ հոկտեմբերի 9-ին, մոտավորապես ժամը 13:20-ի սահմաններում: Քաղաքացին գյուղատնտեսական աշխատանքներ էր կատարում Մարտակերտի մերձակայքում, եղել է կրակոց ու դժբախտաբար մահվան դեպք ունենք: Ոստիկանությունից հայտնում են, որ քննիչները աշխատում են դեպքի վայրում: Ավելացնեմ, որ ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատության հետ դեպքը մանրամասն վերլուծվում է հետագա քայլեր ձեռնարկելու համար, որպեսզի հրադադարի խախտումները բացառվեն և շփման գծի մերձակա տարածքներում անվտանգային ավելի մեծ հնարավորություններ ունենանք»,-ասաց Արցախի Հանրապետության նախագահի մամուլի խոսնակը:

Выстрелом с азербайджанской стороны в городе Мартакерт убит гражданин
В результате выстрела с азербайджанской стороны в городе Мартакерт в Республики Арцах погибло гражданское лицо.
Об этом Арменпресс сообщила пресс-секретарь президента Республики Арцах Лусине Аванесян.
«Это произошло сегодня, 9 октября, около 13:20 часов.Гражданин выполнял сельскохозяйственные работы недалеко от Мартакерта, был выстрел и, к сожалению, теперь у нас есть смертельный случай.По сообщению полиции, на месте происшествия работают следователи.Добавлю, что случай тщательно анализируется с командованием российских миротворческих сил, чтобы предпринять дальнейшие шаги по исключению нарушений режима прекращения огня, чтобы иметь больше возможностей для обеспечения безопасности вблизи линии соприкосновения», - заявила пресс-секретарь президента Республики Арцах.