Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի Անկախության օրվա կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Անաստասիադիսին Հանրապետության Ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում եմ վարչապետի աշխատակազմից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում և լավագույն մաղթանքներ եմ հղում Ձեզ և Կիպրոսի բարեկամ ժողովրդին՝ Հանրապետության Ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Գոհունակությամբ եմ փաստում, որ մեր բազմադարյա կապերի և ամուր բարեկամության վրա հիմնված հայ-կիպրական հարաբերությունները շարունակում են զարգանալ եղբայրության և փոխըմբռնման ոգով:
Սիրելի բարեկամ, իմ խորին երախտագիտությունն եմ հայտնում Ձեզ, Կիպրոսի բարձրագույն իշխանություններին և կիպրացի եղբայրական ժողովրդին՝ այս դժվարին պահին վերստին հայ ժողովրդի կողքին լինելու, Հայաստանի դեմ ադրբեջանա-թուրքական ագրեսիայի դատապարտման հարցում Կիպրոսի անվերապահ աջակցությունը վերահաս­տա­տելու համար: Ձեր անկեղծ և անդրդվելի դիրքորոշումը կրկին վկայում է հայ և կիպրացի ժողովուրդների անսասան բարեկամության մասին:
Հայաստանը և Կիպրոսը մշտապես հանձնառու են ընդլայնելու և խորացնելու համագո­ր­ծակցությունն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում:
Մեծարգո պարոն նախագահ, մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և արգասաբեր գործունեություն, իսկ Կիպրոսի եղբայրական ժողովրդին՝ բարեկեցություն և խաղաղություն»:

PM Pashinyan sends congratulatory message on Independence Day of Cyprus
YEREVAN, OCTOBER 1, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Republic of Cyprus Nicos Anastasiades on the occasion of the National Day of the Republic - Independence Day. As ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister, the message runs as follows,
“On behalf of the Government of the Republic of Armenia and on my own behalf, I heartily congratulate and I send best wishes to you and the friendly people of Cyprus on the occasion of the National Day of the Republic - Independence Day.
I record with satisfaction that the Armenian-Cypriot relations based on our centuries-old ties and strong friendship continue to develop in the spirit of brotherhood and mutual understanding.
Dear friend, I express my deep gratitude to you, the highest authorities of Cyprus, the fraternal people of Cyprus, for standing with the Armenian people again at this difficult time, for reaffirming the unconditional support of Cyprus in condemning the Azerbaijani-Turkish aggression against Armenia. Your sincere and unwavering position once again testifies to the unshakable friendship of the Armenian and Cypriot peoples.
Honorable Mr. President, I wish you good health and fruitful activity, and prosperity and peace to the brotherly people of Cyprus’’.