Խստորեն դատապարտում ենք Քաբուլի միջազգային օդանավակայանում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունները. ՀՀ նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Քաբուլի միջազգային օդանավակայանում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունների կապակցությամբ:
«Խստորեն դատապարտում ենք Քաբուլի միջազգային օդանավակայանում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողությունները, որին զոհ են գնացել բազմաթիվ անմեղ քաղաքացիական անձինք և զինվորականներ:
Հայաստանը մշտապես հանդես է եկել մարդկության դեմ ուղղված ահաբեկչական ցանկացած դրսևորման դեմ, հատկապես՝ ահաբեկիչների մասնակցությանը ռազմական գործողություններում:
Միջազգային ահաբեկչության դեմ պայքարում անհրաժեշտ է համախմբել ուժերը՝ բացառելու անհանդուրժողականության և համամարդկային արժեքների նկատմամբ արհամարհանքի նման հրեշավոր դրսևորումները:
Զոհվածների ընտանիքներին ու մերձավորներին մաղթում ենք տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է Արմեն Սարգսյանի ցավակցական ուղերձում:

Мы решительно осуждаем террористические акты, совершенные в международном аэропорту Кабула: Президент Республики Армения
ЕРЕВАН, 27 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. Президент Армен Саргсян направил соболезнования в связи с террористическими актами в международном аэропорту Кабула.
"Мы решительно осуждаем террористические акты в международном аэропорту Кабула, в результате которых погибло много ни в чем не повинных мирных жителей и солдат.
Армения всегда выступала против любого террористического акта против человечества, особенно против участия террористов в боевых действиях.
В борьбе с международным терроризмом необходимо объединить силы для предотвращения таких чудовищных проявлений нетерпимости и презрения к общечеловеческим ценностям.
Мы желаем родным и близким погибших стойкости и мужества, а раненым скорейшего выздоровления», - цитирует слова Армена Саргсяна «Арменпресс».