Արթուր Թովմասյանը Հայկ Կոնջորյանին, Սեյրան Օհանյանին և Արթուր Վանեցյանին հրավիրել է Արցախ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահը աշխատանքային այցով Երևան է ժամանել:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին տեղեկացնում են Արցախի ԱԺ-ից՝ մանրամասնելով, որ Արթուր Թովմասյանը հանդիպել է ՀՀ Աժ խմբակցությունների ղեկավարների և պատգամավորների հետ:
«Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են Արցախի կարգավիճակի, բռնի տեղահանվածների, օկուպացված տարածքների, բնակչության անվտանգության և սոցիալ-տնտեսական խնդիրներին, ինչպես նաև՝ Հայաստանի և Արցախի խորհրդարանների միջև համագործակցությանը վերաբերող հարցեր: 3 խմբակցություններն էլ միասին աշխատելու և փոխհամագործակցության պատրաստակամություն են հայտնել», - հայտնում են ԱՀ ԱԺ-ից:
Արթուր Թովմասյանը «Քաղաքացիական պայմանագիր», «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների ղեկավարներին և անդամներին հրավիրել է Արցախ՝ մասնակցելու սեպտեմբերի 1-ին կայանալիք ԱԺ հատուկ նիստին՝ նվիրված Հանրապետության 30-ամյա հոբելյանին։

Speaker of Parliament invites heads of Armenian parliamentary factions to Artsakh
YEREVAN, AUGUST 26, ARMENPRESS. Speaker of Parliament of Artsakh Artur Tovmasyan has arrived in Yerevan on a working visit to meet with heads of parliamentary factions and MPs.
During the meetings issues relating to the status of Artsakh, the displaced persons, occupied territories, the security and social-economic problems of the people were discussed.
The meetings also touched upon the cooperation between the parliaments of Armenia and Artsakh.
All the three parliamentary factions of Armenia have expressed readiness for joint work and cooperation.
Artur Tovmasyan invited the heads and members of the Civil Contract, “Armenia”, “I Have the Honor” factions to Artsakh to attend the special session of Parliament on September 1 dedicated to the 30th jubilee of the Republic.