Փրկարարները Վարանդայի շրջանից հայտնաբերել են պատերազմի ևս երկու մասնակցի աճյուն
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախում զոհված և անհետ կորած համարվող զինծառայողների (կամավորներ, պահեստազորայիններ, քաղաքացիական անձինք) աճյունների որոնումները փրկարարական մեկ ջոկատով իրականացվել են Վարանդայի (Ֆիզուլի) և Ջրականի (Ջաբրայիլ) ուղղություններում: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը:
« Որոնողական աշխատանքների արդյունքում հուլիսի 8-ին հայտնաբերվել և Ադրբեջանի վերահսկողության տակ անցած տարածքներից տարհանվել է ևս 2՝ նախնական տվյալներով ռազմական գործողությունների մասնակիցների աճյուններ: Նրանց ինքնությունը կհաստատվի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
2020 թվականի արցախյան պատերազմից անմիջապես հետո սկսված որոնումների ընթացքում, Արցախի կորուսյալ տարածքներից հայտնաբերվել և մինչ օրս տարհանվել է 1598 աճյուն:

YEREVAN, JULY 8, ARMENPRESS. The rescuers of Artsakh have found and retrieved 2 more bodies during the search operations in the battle zones, in particular in Varanda (Fizuli) and Jrakan (Jabrayil) directions, the State Emergency Service of Artsakh said.
“According to the preliminary results, they are participants of military operations (servicemen, volunteers, reservists). They will be identified after forensic examination”, the statement says.
Since the end of the 2020 Artsakh War, a total of 1598 bodies have been found during the search operations.