Փրկարարները Վարանդայի և Ջրականի շրջաններում հայտնաբերել են պատերազմի մասնակցի ևս 4 աճյուն
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարանդայի (Ֆիզուլի) և Ջրականի (Ջաբրայիլ) շրջաններում հուլիսի 3-ին տեղի ունեցած որոնողական աշխատանքների արդյունքում փրկարարները հայտնաբերել և Արցախի օկուպացված տարածքներից տարհանել են ևս 4 աճյուն: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը:
«Նախնական տվյալներով, նրանք ռազմական գործողությունների մասնակիցներ են (ժամկետային զինծառայողներ, կամավորներ, պահեստազորայիններ): Հայ հերոսների ինքնությունը կպարզվի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
2020 թվականի արցախյան պատերազմից անմիջապես հետո սկսված որոնումների ընթացքում, Արցախի կորուսյալ տարածքներից հայտնաբերվել և մինչ օրս տարհանվել է 1595 աճյուն:

YEREVAN, JULY 3, ARMENPRESS. The rescuers of Artsakh have found and retrieved 4 more bodies during the search operations in the battle zones, in particular in Varanda (Fizuli) and Jrakan (Jabrayil) regions, the State Emergency Service of Artsakh said.
“According to the preliminary results, they are participants of military operations (servicemen, volunteers, reservists). The Armenian heroes will be identified after forensic examination”, the statement says.
Since the end of the 2020 Artsakh War, a total of 1595 bodies have been found during the search operations.