Կարմիր Շուկա-Շուշի ճանապարհից շուտով ադրբեջանական կողմն այլևս չի օգտվելու. Բեգլարյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի իշխանությունները լրացուցիչ աշխատանքներ են տանում ճանապարհների անվտանգության մակարդակը բարձրացնելու և վերահսկողությունը ուժեղացնելու առումով: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, առցանց մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Արցախի պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը:
«Ադրբեջանական կողմից որոշակի լկտի վարք լինում է, այդ թվում` ճանապարհներով անցնելիս: Նշեմ, որ այս մասով Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը Ազգային ժողովում հայտարարեց, որ Կարմիր Շուկա-Շուշի ճանապարհից շուտով, մի քանի ամսվա ընթացքում ադրբեջանական կողմը այլևս չի օգտվելու: Այս մասով էլ լրացուցիչ աշխատանքներ տանում ենք, նաև աշխատանքներ են տարվում այդ ճանապարհների անվտանգության մակարդակը բարձրացնելու ուղղությամբ, նաև գիշերային լուսավորության հարցերն են լուծվում, լրացուցիչ վերահսկողությունն է ուժեղացվում և այլն»,- նշեց Բեգլարյանը:
Կարմիր Շուկա-Շուշի ճանապարհին պարբերաբար միջադեպեր են գրանցվում: Ադրբեջանցիները Կարմիր Շուկա-Շուշի ճանապարհն անցնում են ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ։ Ճանապարհը հայկական վերահսկողության տակ է։

Азербайджанская сторона скоро не будет пользоваться дорогой Кармир Шука-Шуши: Артак Бегларян
Власти Арцаха проводят дополнительную работу по повышению уровня безопасности дорожного движения и усилению контроля. Как сообщает Арменпресс, об этом на онлайн-пресс-конференции заявил государственный министр Арцаха Артак Бегларян.
«Азербайджан проявляет определенное нахальное поведение, в том числе и при проездах через дороги. Хочу отметить, что в этой связи президент Арцаха Араик Арутюнян в Национальном собрании сообщил, что в ближайшее время, через несколько месяцев, азербайджанская сторона не будет пользоваться дорогой Кармир Шука-Шуши. В связи с этим мы проводим дополнительную работу по повышению уровня безопасности на этих дорогах, решаются вопросы ночного освещения, усиливается дополнительный контроль и т. д.», - сказал Бегларян.
Регулярно сообщается об инцидентах на дороге Кармир Шука-Шуши. Азербайджанцы проезжают по дороге Кармир Шука-Шуши в сопровождении российских миротворцев. Дорога находится под контролем армянских сил.