Կարմիր Շուկա-Շուշի ճանապարհից շուտով ադրբեջանական կողմն այլևս չի օգտվելու. Բեգլարյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի իշխանությունները լրացուցիչ աշխատանքներ են տանում ճանապարհների անվտանգության մակարդակը բարձրացնելու և վերահսկողությունը ուժեղացնելու առումով: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, առցանց մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Արցախի պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը:
«Ադրբեջանական կողմից որոշակի լկտի վարք լինում է, այդ թվում` ճանապարհներով անցնելիս: Նշեմ, որ այս մասով Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը Ազգային ժողովում հայտարարեց, որ Կարմիր Շուկա-Շուշի ճանապարհից շուտով, մի քանի ամսվա ընթացքում ադրբեջանական կողմը այլևս չի օգտվելու: Այս մասով էլ լրացուցիչ աշխատանքներ տանում ենք, նաև աշխատանքներ են տարվում այդ ճանապարհների անվտանգության մակարդակը բարձրացնելու ուղղությամբ, նաև գիշերային լուսավորության հարցերն են լուծվում, լրացուցիչ վերահսկողությունն է ուժեղացվում և այլն»,- նշեց Բեգլարյանը:
Կարմիր Շուկա-Շուշի ճանապարհին պարբերաբար միջադեպեր են գրանցվում: Ադրբեջանցիները Կարմիր Շուկա-Շուշի ճանապարհն անցնում են ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ։ Ճանապարհը հայկական վերահսկողության տակ է։

YEREVAN, JULY 1, ARMENPRESS. The authorities of Artsakh carry out additional works to raise the safety roads and strengthen the control, Minister of State Artak Beglaryan said during an online press conference.
“The Azerbaijani side behaves rudely, including also while passing through these roads. I want to note that President of Artsakh Arayik Harutyunyan announced in the Parliament that the Azerbaijani side will not use the Karmir Shuka-Shushi road in a few months. We take additional steps on this direction as well. Works are being done to increase the road safety, lighting issues are being solved, additional control is being tightened”, he said.
Incidents are regularly taking place on the Karmir Shuka-Shushi road. Azerbaijanis are passing through this road accompanied by the Russian peacekeepers. The road is under the control of the Armenian side.