«5165» շարժման անդամները Վանաձորում ընտրողներին ներկայացրել են իրենց նախընտրական ծրագիրը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «5165» շարժման հիմնադիր անդամները և առաջնորդ Կարին Տոնոյանը քարոզարշավի երկրորդ օրը՝ հունիսի 8-ին, այցելել են Վանաձոր, քաղաքացիներին ներկայացրել իրենց նախընտրական ծրագիրը, ազգային պետության կերտման գործում անհրաժեշտ գործողություններ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին շարժման մամուլի ծառայությունից, խոսվել է կրթության դերի ու նշանակության և պետության արդյունավետ կառավարման մասին:
Անդրադարձ է կատարվեոլ նաև ՀՀ սահմանադրաիրավական հիմնախնդիրներին, Արցախում պարտության դիվանագիտական պատճառներին, առողջապահական ոլորտի բարեփոխումներին և սփյուռքի հետ աշխատանքներում ինստիտուցիոնալ վերափոխումների անհրաժեշտությանը։ Ելույթներով հանդես են եկել «5165» շարժման առաջնորդ Կարին Տոնոյանը, շարժման հիմնադիր անդամներ Մենուա Սողոմոնյանը, Արսեն Գրիգորյանը, Հովհաննես Ղազարյանը, Գևորգ Թամամյանը, Տիգրան Բալոյանը:
«Մենք ինքնուրույն մինչև վերջ պայքարելու ենք Հայաստանում և Հայաստանի համար: Մեզ համար ամենակարևորը Հայաստանի անվտանգությունը և մեր արժանապատվությունն է, որը տրորված է, բայց այն պետք է վերականգնել: Հարկավոր է ցույց տալ աշխարհին, որ պարտությունը մեզ չի կոտրել, և մենք պատրաստ ենք պայքարելու», - ասել է Կարին Տոնոյանը:

Члены движения «5165» представили избирателям Ванадзора свою предвыборную программу
Члены-основатели движения «5165» и лидер Карин Тоноян, во второй день предвыборной кампании, 8 июня, посетили Ванадзор чтобы представить гражданам свою программу и необходимые действия для построения национального государства. Как сообщили Арменпресс в пресс-службе движения, обсуждались роль и значение образования и эффективного управления государством.
Были затронуты также конституционно-правовые проблемы, дипломатические причины поражения в Арцахе, реформы сферы здравоохранения и необходимость институциональных преобразований в работе с диаспорой. Выступили лидер движения «5165» Карин Тоноян, члены-учредители движения Менуа Согомонян, Арсен Григорян, Оганес Казарян, Геворг Тамамян, Тигран Балоян.
«Мы самостоятельно, до конца будем бороться за Армению. Для нас самое главное - безопасность Армении, наше достоинство, которое унижено, но оно должно быть восстановлено. Мы должны показать миру, что поражение не сломило нас, мы готовы к борьбе», - сказала Карин Тоноян.