Ներկայացուցիչների պալատի 65 անդամ ԱՄՆ-ին կոչ է արել 100 մլն դոլար հատկացնել Արցախին և ՀՀ-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Ներկայացուցիչների պալատի ավելի քան 65 անդամներ ԱՄՆ-ին կոչ են արել, որպես օգնություն 100 մլն դոլար հատկացնել Թուրքիայի և Ադրբեջանի հարձակումներից տուժած Արցախին և Հայաստանին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին հայտնում է Ամերիկայի Հայ դատի հանձնախումբը:
Ներկայացուցիչների պալատի անդամները կոչ են արել նաև դադարեցնել անվտանգության ոլորտում Ադրբեջանին տրվող օգնությունը, քանի դեռ չի հաստատվել այն, որ վերջինս դադարեցրել է Հայաստանի և Արցախի դեմ ոտնձգությունները:
ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի անդամ, Կոնգրեսի հայկական հարցերով հանձնախմբի համանախագահ Ֆրանկ Փալոնը նշել է, որ տրվող ֆինանսական աջակցությունը կօգնի բարձրացնել ժողովրդի անվտանգության մակարդակը, ամրացնել ժողովրդավարությունը, տնտեսական կայուն զարգացում ապահովել և այլն:

Более 65 членов Палаты представителей США призвали выделить Арцаху и Армении 100 млн долларов
Более 65 членов Палаты представителей США призвали США в качестве содействия выделить 100 млн долларов Арцаху и Армении, пострадавшим от агрессии Турции и Азербайджана. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Армянский национальный комитет “Ай Дата” Америки.
Члены Палаты представителей также призвали прекратить помощь Азербайджану в сфере безопасности до тех пор, пока не подтвердится тот факт, что он прекратил посягательства на Армению и Арцах.
Член Палаты представителей США, сопредседатель комиссии Конгресса по армянским вопросам Фрэнк Паллоне отметил, что предоставляемая финансовая помощь поможет повысить уровень безопасности народа, укрепить демократию, обеспечить стабильное экономическое развитие и т. д.