Արցախի ԱԳ նախարարը ցավակցական ուղերձ է հղել Կարո Քեբաբջյանի մահվան կապակցությամբ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանը Մերձավոր Արևելքի երկրներում Արցախի մշտական ներկայացուցիչ Կարո Քեբաբջյանի մահվան կապակցությամբ ցավակցական ուղերձ է հղել նրաընտանիքին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության արտգործնախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նամակում, մասնավորապես, ասվում է. «Խոր կսկիծով ու ափսոսանքով տեղեկացա Մերձավոր Արևելքի երկրներում Արցախի մշտական ներկայացուցիչԿարո Քեբաբջյանիվաղաժամ մահվան մասին։
Կյանքից հեռացել է մի անհատականություն, ով 22 տարի շարունակ արժանապատվորեն ներկայացրել է Արցախը և ջանք ու եռանդ չի խնայել աշխարհասփյուռ հայության ներուժի համախմբման միջոցովամրապնդելու Արցախ-Հայաստան-Սփյուռքեռամիասնությունը՝ ի նպաստ հայապահպանության և հայկական երկու հանրապետությունների հզորացման ու բարգավաճման։
Մեծ է նրա ավանդը նաև մատաղ սերնդի հայրենասիրական դաստիարակության գործում։
Կարո Քեբաբջյանը մեր հիշողության մեջ կմնա որպես իմաստուն դիվանագետ, եռանդուն, նախաձեռնող ու վեհանձն անհատ, ով իր կյանքն անմնացորդ նվիրել է հայրենիքին ու հարազատ ժողովրդին։
Արցախի արտաքին գործերի նախարարության անձնակազմի և անձամբ իմ անունից խորապես ցավակցումեմ պարոն Քեբաբջյանի հարազատներին և մերձավորներին։Թող Աստվածլուսավորի նրա հոգին, իսկ ձեզ ուժ ու կորով պարգևի՝կորստյան ցավը մեղմելու համար»։

Глава МИД Арцаха направил соболезнования в связи с кончиной Каро Кебабджяна
Министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян направил письмо соболезнования семье Постоянного Представителя Арцаха в странах Ближнего Востока Каро Кебабджяна в связи с его кончиной. Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МИД Республики Арцах, в письме, в частности, говорится:
“С глубокой скорбью и сожалением воспринял весть о преждевременной кончине Постоянного Представителя Арцаха в странах Ближнего Востока Каро Кебабджяна.
Ушел из жизни человек, который 22 года достойно представлял Арцах, не жалел сил и энергии для укрепления посредством обьединения потенциала армян всего мира триединства Арцах-Армения-Диаспора во имя сохранения армянства, усиления и процветания обеих армянских республик.
Внес он также и существенный вклад в дело патриотического воспитания молодого поколения.
Каро Кебабджян останется в нашей памяти как опытный дипломат, энергичный и благородный человек, всецело посвятивший свою жизнь Родине и народу.
От имени всего коллектива министерства иностранных дел Республики Арцах и от себя лично выражаю глубокие соболезнования родным и близким Кебабджяна. Пусть Господь упокоит его душу, а вам даст сил для облегчения от горести невосполнимой утраты”.