Արցախի օպերատիվ շտաբի Հադրութի, Շուշիի և Շահումյանի ՔԿԱԳ-ներում գրանցվել է 29 ամուսնություն և 10 ծնունդ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում Արցախի կառավարության օպերատիվ շտաբի Հադրութի, Շուշիի, Շահումյանի քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման բաժիններում այս տարվա հունվար-փետրվարին իրականացվել է ընդհանուր առմամբ 404 գործարք: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում են ՀՀ-ում Արցախի կառավարության օպերատիվ շտաբից:
Հրապարակված տեղեկագրի համաձայն 2021 թվականի հունվար-փետրվարին Հադրութի, Շուշիի և Շահումյանի ՔԿԱԳ-ների կողմից ընդհանուր առմամբ կատարվել են՝ ամուսնության՝ 29, ծննդի՝ 10, մահվան՝ 10 պետական գրանցում, ինչպես նաև ՔԿԱԳ վկայականի կրկնօրինակի տրամադրման՝ 157 և ակտային գրանցումների առկայության կամ բացակայության մասին տեղեկանք տալու համար՝ 70 գործարք:

В Арцахе в Гадрутском, Шушинском и Шаумянском районах зарегистрировано 29 браков и 10 родов
В январе-феврале текущего года в Гадрутском, Шушинском, Шаумянском отделах регистрации актов гражданского состояния оперативного штаба правительства Арцаха в Армении было реализовано 404 сделки. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает оперативный штаб правительства Арцаха в Армении.
Согласно опубликованной справке, в январе-феврале 2021 года Гадрутским, Шушинским и Шаумянским отделами регистрации актов гражданского состояния были произведены в общей сложности 29 государственных регистраций брака, 10 государственных регистраций рождений, 10 государственных регистраций смерти. Были выданы 157 копий свидетельств ЗАГС и 70 справок о наличии или отсутствии актовых регистраций.