Հայրենիքի փրկության շարժման անդամները հանրահավաք են անցկացնում Ազատության հրապարակում
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազատության հրապարակում մեկնարկել է Հայրենիքի փրկության շարժման հրավիրած հանրահավաքը:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՅԴ անդամ Գեղամ Մանուկյանը հավաքվածներին կոչ արեց իրենց ընտանիքներին, հարազատներին, ընկերներին հրավիրել Ազատության հրապարակ:
Նա նշեց, որ չեն տրվելու որևէ սադրանքի՝ հավելելով, որ իրավապահները պարտավոր են կասեցնել սադրանքի բոլոր փորձերը: «Իրավապահները՝ որպես ուսադիր կրող, որպես հայրենիքին ծառայելու երդում տված, ռազմական դրության այս պայմաններում պարտավոր են կանգնել բարձրագույն հրամանատարական կազմի, հայոց բանակի գեներալների գնդապետների, գլխավոր շտաբի պետի, պետի տեղակալների, կորպուսների հրամանատարների կողքին և միանալ Նիկոլ Փաշինյանի ու կառավարության հրաժարականի պահանջին»,- նշեց Մանուկյանը:
Գեղամ Մանուկյանը դիմեց նաև Ազգային անվտանգության ծառայությանը՝ կոչ անելով կանգնել բանակի հրամանատարական կազմի կողքին:
ՀՅԴ անդամ Արծվիկ Մինասյանը նշեց, որ այսօր ականատես են եղել հայոց բանակի՝ իր ժողովրդի թիկունքին կանգնելու հայտարարությանը՝ շեշտելով, որ աջակցում են հայոց բանակին:

Участники “Движения за спасение Родины” проводят митинг на площади Свободы
ЕРЕВАН, 25 ФЕВРАЛЯ, АРМЕНПРЕСС. На площади Свободы стартовал митинг, организованный “Движением за спасение Родины”.
Как сообщает «Арменпресс», член АРФД Гегам Манукян призвал собравшихся пригласить на площадь Свободы свои семьи, родственников и друзей.
Он заявил, что они не поддадутся никаким провокациям, добавив, что сотрудники правоохранительных органов обязаны пресекать все попытки провокаций. «В этих условиях военного положения правоохранители, принявшие присягу на верность служению Родине, в условиях этого военного положения, должны стоять рядом с высшим командным составом, полковниками генералов Армянской армии, начальником Генштаба, заместителями начальников, командирами корпусов и присоединиться к требованию об отставке Никола Пашиняна», - сказал Манукян.
Гегам Манукян также обратился к Службе национальной безопасности с просьбой встать рядом с командованием армии.
Член АРФ Дашнакцутюн Арцвик Минасян отметил, что сегодня они стали свидетелями заявления армянской армии о поддержке своего народа, подчеркнув, что они поддерживают армянскую армию.