ԱՀ նախագահն ընդունել է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարին. Դումանյանն Արցախում քննարկելու է օրախնդիր հարցեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 22-ին ընդունել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Վահրամ Դումանյանի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը կարևորել է ՀՀ և ԱՀ գործընկեր կառույցների միջև եղած համագործակցության մակարդակն՝ ընդգծելով, որ պետք է շարունակել ջանքերի գործադրումն Արցախի ինչպես հանրակրթական, այնպես էլ բուհական համակարգերում կրթության որակյալ մակարդակ ապահովելու համար:
Վահրամ Դումանյանն իր խոսքում նշել է, որ Արցախ են ժամանել նախարարության բոլոր պատասխանատուների հետ, և այցի շրջանակում նախատեսված է քննարկել օրախնդիր հարցերի մեծ շրջանակ:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ ԿԳՄՍ նախարար Լուսինե Ղարախանյանը և ԱՀ նախագահի խորհրդական Արմեն Սարգսյանը:

Президент Арцаха принял министра образования, науки, культуры и спорта Армении
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 22 февраля принял делегацию, возглавляемую министром образования, науки, культуры и спорта Армении Ваграмом Думаняном.
Как сообщили Арменпресс в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, Арутюнян отметил важность сотрудничества между партнерскими структурами Армении и Арцаха, подчеркнув, что необходимо и дальше прилагать усилия для обеспечения качественного уровня в общеобразовательной и вузовской системах.
В своем слове Ваграм Думанян отметил, что в Арцах приехали все ответственные министерства, и в рамках визита намечается обсуждение широкого круга актуальных вопросов.
Во встрече приняли участие министр ОНКС Республики Арцах Лусине Караханян и советник президента Арцаха Армен Саркисян.