Արեգ Հովհաննիսյանը նշանակվել է Ճապոնիայում ՀՀ դեսպան
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը հրամանագիր է ստորագրել Արեգ Հովհաննիսյանին Ճապոնիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան նշանակելու մասին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 132-րդ հոդվածի 1-ին մասի 2-րդ կետի. Արեգ Հովհաննիսյանին նշանակել Ճապոնիայում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան (նստավայրը՝ Տոկիո)»,- ասված է ՀՀ նախագահի հրամանագրում:
ՀՀ նախագահի մեկ այլ հրամանագրովՀրանտ Պողոսյանը հետ է կանչվել Ճապոնիայում և Կորեայի Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանի պաշտոնից:

Арег Ованнисян назначен послом Республики Армения в Японии
ЕРЕВАН, 16 ФЕВРАЛЯ, АРМЕНПРЕСС. Президент Республики Армения Армен Саргсян подписал указ о назначении Арега Ованнисяна Чрезвычайным и Полномочным послом Республики Армения в Японии. Об этом «Арменпресс» сообщили в отделе по связям с общественностью аппарата президента РА.
«По предложению Премьер-министра, в соответствии с пунктом 2 части 1 статьи 132 Конституции, назначить Арега Оганесяна Чрезвычайным и Полномочным послом РА в Японии (резиденция в Токио)», - говорится в указе президента РА.
Другим указом главы государства Грант Погосян отозван с должности Чрезвычайного и Полномочного Посла Республики Армения в Республике Корея.