Երկրաշարժին հաջորդել է հետցնցումային ակտիվություն, որը գնալով մարում է. գրանցվել է շուրջ 20 հետցնցում
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևան քաղաքից 8 կմ հարավ-արևելք գրանցված երկրաշարժին հաջորդել է հետցնցումային ակտիվություն, որը գնալով մարում է։ Գրանցվել է շուրջ 20 հետցնցում։«Բնակչությանը հորդորում ենք դեռևս մնալ դրսում՝ բաց տարածքում։ Կտրվի լրացուցիչ տեղեկություն»,- «Արմենպրես»-ին տեղեկացնում է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը:
ԱԻՆ ստացվել են ահազանգեր Այվազովսկու և Սմբատ Զորավարի փողոցներում՝ տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով ավերածությունների վերաբերյալ։
Սույն թվականի փետրվարի 13-ին, տեղական ժամանակով ժամը 15:29-ին (Գրինվիչի ժամանակով` ժամը 11:29-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքային ծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 40.11⁰ և արևելյան երկայնության 44.54⁰ աշխարհագրական կոորդինատներով` Հայաստան` Երևան քաղաքից 8 կմ հարավ-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 4.7 մագնիտուդով երկրաշարժ: Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 6-7 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է Երևան քաղաքում` 5-6 բալ ուժգնությամբ, Արագածոտնի, Արարատի, Շիրակի, Արմավիրի, Կոտայքի, Վայոց Ձորի մարզերում` 3-4 բալ ուժգնությամբ:

Активность после землетрясения постепенно ослабевает. Зарегистрировано около 20 афтершоков
За землетрясением, зарегистрированным в 8 км к юго-востоку от Еревана, последовала активность после землетрясения, которая постепенно стихает. Зарегистрировано около 20 афтершоков.
«Мы призываем население оставаться на открытом воздухе. Будет предоставлена дополнительная информация», - сообщили Арменпресс в МЧС РА.
В МЧС поступили сообщения о разрушениях, причиненных землетрясением на улицах Айвазовского и Смбата Зоравара.
Сейсмологической сетью Территориальной службы сейсмической защиты Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Армения 13 февраля в 15:29 часов по местному времени (11:29 по Гринвичу) было зарегистрировано землетрясение 40.11 градусов северной широты и 44.54 градусов восточной долготы с координатами: Армения, 8 км к юго-востоку от Еревана, глубина 10 км, магнитуда 4,7. Сила землетрясения в эпицентре составила 6-7 баллов.
Как сообщили Арменпресс в Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Армения, землетрясение ощущалось в Ереване силой 5-6 баллов, в районах Арагацотн, Арарат, Ширак, Армавир, ВайоцДзор - силой 3-4 балла.