ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետն այցելել է 3-րդ զորամիավորում
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանը փետրվարի 9-ին աշխատանքային այցով եղել է 3-րդ զորամիավորումում։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Անցկացվել է հավաք-խորհրդակցություն, որին մասնակցել են զորամիավորման ենթակա զորամասերի հրամանատարներն ու տեղակալները, գումարտակների հրամանատարները, զորատեսակների և ծառայությունների պետերը։
Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետին են ներկայացվել առկա խնդիրները, սահմանային իրավիճակը, մարտական պատրաստության մակարդակի բարձրացմանն ուղղված աշխատանքների ընթացքը։ Գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանը տվել է համապատասխան հրահանգներ հետագա ծառայության կազմակերպման և առկա խնդիրների լուծման վերաբերյալ։

Chief of General Staff of Armenian Armed Forces visits 3rd military formation
YEREVAN, FEBRUARY 10, ARMENPRESS. Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, Colonel-General Onik Gasparyan paid a working visit to the third military formation on February 9, the defense ministry told Armenpress.
The Chief of the General Staff held a consultation there which was attended by the commanders of the military units, their deputies and others.
Onik Gasparyan was reported on the existing problems, the border situation and the process of works aimed at raising the combat preparedness level. He gave respective tasks over the organization of future service and solution of the existing problems.