Ադրբեջանական զինուժում իրականացվող հերթափոխի պատճառով որոնողական աշխատանքը դադարեցվել է
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի վերահսկողությունից դուրս գտնվող բնակավայրերում փետրվարի 9-ին ևս դադարեցվել են որոնողական աշխատանքները: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց Արցախի ներքին գործերի նախարարության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը:
«Պատճառն ադրբեջանական բանակում այսօր իրականացվող հերթափոխն է: Աշխատանքները կվերսկսվեն վաղը՝ փետրվարի 10-ին», -մանրամասնեց Թադևոսյանը՝ հավելելով, որ մարտական գործողությունների հատվածներում իրականացված որոնողափրկարարական աշխատանքների արդյունքում փետրվարի 8-ի դրությամբ, հայտնաբերվել է 1367 զոհված զինծառայողների և քաղաքացիական անձանց աճյուններ:

Search operations again halted in Karabakh
STEPANAKERT, FEBRUARY 9, ARMENPRESS. Search operations for the casualties of the 2020 war in the territories outside the control of Artsakh are again halted, the spokesperson for the Artsakh State Service of Emergency Situations Hunan Tadevosyan told ARMENPRESS.
“The reason is the change of shift in the Azerbaijani army happening today. The operations will resume tomorrow,” Tadevosyan said.
The total number of retrieved bodies that were found from the combat zones of the 2020 war since the hostilities ended stands at 1367.