Արցախի ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը աշխատանքային այցով ՀՀ-ում է
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը «Ազատ հայրենիք -ՔՄԴ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Հարությունյանի, «Միասնական հայրենիք» խմբակցության ղեկավար Մարսել Պետրոսյանի, Արցախի «Արդարություն» խմբակցության անդամ Կարեն Հովհաննիսյանի և ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Ռոբերտ Ղահրամանյանի ուղեկցությամբ հունվարի 29-ին այցելել է ՀՀ-ում Արցախի կառավարության օպերատիվ շտաբ և տեղում հանդիպել Հադրութի, Քաշաթաղի, Շահումյանի և Շուշիի շրջվարչակազմերի ղեկավարների հետ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովից:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձել են հետպատերազմյան իրողություններից ծագած առկա խնդիրներին, քննարկել դրանց լուծմանը միտված հնարավոր ուղիներն ու հետագա անելիքները:
Հանդիպման ավարտին ԱՀ ԱԺ նախագահը «Հադրութի բուժմիավորում» ՓԲԸ բժիշկ-մանկաբույժ, արցախյան առաջին պատերազմի մասնակից, հաշմանդամ Երջանիկ Խորենի Համբարձումյանին և Հադրութի «Համաճարակային և հիգիենայի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Արևիկ Հրանտի Բալայանին է փոխանցել ԱՀ նախագահի օգոստոսի 29-ի հրամանագրով Արցախի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար և Արցախի Հանրապետության հռչակման 29-րդ տարեդարձի կապակցությամբ շնորհված պետական պարգևները:

Делегация НС Арцаха во главе с председателем с рабочим визитом находится в Армении
29 января спикер Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян в сопровождении руководителя фракции “Свободная Родина-ОГА” Артура Арутюняна, лидера фракции “Единая Родина” Марселя Петросяна, члена фракции “Справедливость” Карена Ованнисяна и руководителя аппарата НС Роберта Каграманяна с рабочим визитом находится в Армении. Делегация НС Арцаха в оперативном штабе правительства Арцаха встретилась с руководителями Гадрутской, Кашатагской, Шаумянской и Шушинской районных администраций. Об этом «Арменпресс» сообщили в Национальном собрании Республики Арцах.
В ходе встречи они коснулись существующих проблем послевоенных реалий, обсудили возможные пути их решения и дальнейшие действия.
В конце встречи председатель НС Республики Арцах передал врачу-педиатру ЗАО “Гадрутское медобъединение”, участнику Первой Арцахской войны Ерджаник Хореновичу Амбарцумяну и директору ГНКО “Центр эпидемиологии и гигиены” Гадрута Аревик Грантовне Балаян государственные награды, присужденные по указу президента Республики Арцах от 29 августа за заслуги перед Республикой Арцах и по случаю 29-летия провозглашения Республики Арцах.