ՀՀ կառավարությունը նախատեսում է գործարկել արցախահայությանն աջակցելու նոր ծրագրեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունվարի 5-ին ընդունել է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Մեսրոպ Առաքելյանին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Քննարկվել են պատերազմի հետևանքով անօթևան մնացած և ՀՀ տարածքում ժամանակավոր ապաստան գտած Արցախի բնակիչների սոցիալական խնդիրների լուծմանը վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող սոցիալական աջակցության ծրագրերի կարևորությունը՝ հույս հայտնելով, որ համատեղ ջանքերով կհաջողվի արցախցիների համար ձևավորել ապահով սոցիալական միջավայր:
Նախարար Մեսրոպ Առաքելյանը Հանրապետության նախագահին վստահեցրել է, որ արցախահայությանն աջակցելը մնում է իր ղեկավարած գերատեսչության առաջնահերթություններից, և ՀՀ կառավարությունը նախատեսում է առաջիկայում գործարկել նոր ծրագրեր այդ նպատակով:

Armenian government plans to launch new projects for assisting Artsakh people
YEREVAN, JANUARY 5, ARMENPRESS. President of Artsakh Arayik Harutyunyan received today Armenia’s Minister of Labor and Social Affairs Mesrop Arakelyan, the Presidential Office told Armenpress.
Issues relating to solving the social problems of the residents of Artsakh who remained without shelters due to the recent war and have temporarily settled in Armenia were discussed during the meeting.
The Artsakh President highlighted the importance of social assistance programs being implemented by the Armenian government, expressing hope that they will manage to ensure a secure social environment for the Artsakh people with joint efforts.
Minister Arakelyan assured that assisting the people of Artsakh is one of the main priorities of the ministry and added that the government is planning to launch new projects for that purpose.