ՀՀ կառավարությունը նախատեսում է գործարկել արցախահայությանն աջակցելու նոր ծրագրեր
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունվարի 5-ին ընդունել է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Մեսրոպ Առաքելյանին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Քննարկվել են պատերազմի հետևանքով անօթևան մնացած և ՀՀ տարածքում ժամանակավոր ապաստան գտած Արցախի բնակիչների սոցիալական խնդիրների լուծմանը վերաբերող հարցեր:
Երկրի ղեկավարն ընդգծել է ՀՀ կառավարության կողմից իրականացվող սոցիալական աջակցության ծրագրերի կարևորությունը՝ հույս հայտնելով, որ համատեղ ջանքերով կհաջողվի արցախցիների համար ձևավորել ապահով սոցիալական միջավայր:
Նախարար Մեսրոպ Առաքելյանը Հանրապետության նախագահին վստահեցրել է, որ արցախահայությանն աջակցելը մնում է իր ղեկավարած գերատեսչության առաջնահերթություններից, և ՀՀ կառավարությունը նախատեսում է առաջիկայում գործարկել նոր ծրագրեր այդ նպատակով:

Правительство Армении планирует запустить новые программы поддержки армян Арцаха
5 января Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял министра труда и социальных дел РА Месропа Аракеляна.
Обсуждались вопросы, связанные с решением социальных проблем жителей Арцаха, которые остались без крова после войны и нашли временное убежище на территории Республики Армения.
Президент подчеркнул важность программ социальной помощи, реализуемых правительством Республики Армения, и выразил надежду, что совместными усилиями удастся создать безопасную социальную среду для народа Арцаха.
Министр Месроп Аракелян заверил президента республики, что поддержка армян Арцаха остается одним из приоритетов его ведомства. Правительство Республики Армения в ближайшее время планирует запустить новые программы с этой целью.