Հայտնաբերվել է ևս 22 զինծառայողի աճյուն. Արցախի փրկարարները կաշխատեն արտակարգ ռեժիմով
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտական գործողությունների Ֆիզուլու, Հադրութի, ինչպես նաև Կուբաթլուից մինչև Խնձորեսկ ընկած հատվածներում որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել է ևս 22 զոհված զինծառայողի աճյուն:
Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկացրեց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը:
«Ընդհանուր առմամբ որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերված աճյունների թիվը կազմում է 1133: Այսօր որոնողական 1 խումբ աշխատում է Ֆիզուլու ուղղությամբ: Դեկտեմբերի 28-ին ադրբեջանական կողմը թույլ չէր տվել որոնումներ իրականացնել Հադրութի ուղղությամբ: Հաջորդ օրը հաջողվել է բանակցել ու շարունակել աշխատանքը: Տարբեր հատվածներում նման դեպքեր եղել են: Արցախում ռազմական դրությունը շարունակում է ուժի մեջ մնալ, ուստի մենք պատրաստվում ենք արտակարգ ռեժիմով մեր աշխատանքը շարունակել նաև առաջիկա օրերին: Այնուամենայնիվ, ամանորյա արձակուրդային օրերին որոնողափրկարարական աշխատանքները շարունակելը՝ պայմանավորված է ադրբեջանական կողմի հետ բանակցությունների արդյունքից»,-մանրամասնեց Հունան Թադևոսյանը:

Artsakh authorities find more bodies of fallen troops in ongoing search operations
STEPANAKERT, DECEMBER 30, ARMENPRESS. The remains of 22 Armenian servicemen were found during search operations in Fizuli, Hadrut and the areas in between Kubatlu and Khndzoresk, the Artsakh State Service of Emergency Situations reported. This brings the total number of bodies discovered so far to 1133, State Service of Emergency Situations spokesperson Hunan Tadevosyan told ARMENPRESS.
“Today, 1 search team is working in Fizuli. On December 28 the Azerbaijani side did not allow to conduct search operations in Hadrut. The next day it was possible to negotiate and continue the work. Such cases happened in different parts. The martial law remains in place in Artsakh and therefore we plan to continue working in the next days in emergency mode,” he said.