Հադրութում  հայտնաբերվել է  քաղաքացիական անձի մարմին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտական գործողությունների՝ Ֆիզուլու, Ջաբրայիլի և Հադրութի հատվածներում,որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել է ևս 35 հայ զինծառայողի աճյուն և մեկ քաղաքացիական անձի մարմին: Այս մասին«Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը:
«Զոհված քաղաքացիական անձի՝ տարեց մի կնոջ մարմինը հայտնաբերվել է Հադրութի շրջանի Վարդաշատ գյուղում: Առայսօր ընդհանուր առմամբ հայտնաբերվել է 969 անհետ կորածի մարմին: Որոնողական աշխատանքները այսօր՝ դեկտեմբերի 18-ին, շարունակվում են Ներքին Ճարտարի, Ֆիզուլու, Ջաբրայիլի և Քաշաթաղի շրջանի Իշխանաձորի հատվածներում: Որոնումներին շարունակում են մասնակցել անհետ կորածների հարազատներ ու մարտական գործողությունների տեղանքին ծանոթ կամավորներ»,-մանրամասնեց Թադևոսյանը:

В Гадруте обнаружены останки пожилой женщины
В ходе поисковых работ на участках Физули, Джабраила и Гадрута обнаружены останки еще 35 армянских военнослужащих и одного гражданского лица. Об этом «Арменпресс» сообщил начальник отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах Унан Тадевосян.
“Тело погибшей пожилой женщины, обнаружено в селе Вардашат Гадрутского района. Уже обнаружено 969 тел без вести пропавших. Поисковые работы сегодня, 18 декабря, продолжаются на участках Неркин Чартар, Физули, Джабраил и Ишханадзор Кашатагского района. В поисках продолжают участвовать и родные без вести пропавших и добровольцы, знакомые с местностью боевых действий”, - сообщил Унан Тадевосян.