ԱՀ ՊԲ-ին է փոխանցվել Հին Թաղեր-Խծաբերդ հատվածի դիրքերի մոտ հայտնաբերված 9 զինծառայողի մարմին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորախմբի կողմից դեկտեմբերի 16-ին ԱՀ ՊԲ-ին է փոխանցվել, նախնական տեղեկություններով, Հին Թաղեր-Խծաբերդ ուղղությամբ տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի մերձակա տարածքում հայտնաբերված 9 հայ զինծառայողի մարմին, որոնց զոհվելու հանգամանքները դեռևս անհայտ են։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, ներկա պահին իրականացվում են անհրաժեշտ գործողություններ՝ զինծառայողների զոհվելու հանգամանքներն ու նրանց ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ։

Армянской стороне переданы обнаруженные у позиций участка Старый Тахер-Хцаберд тела 9 военнослужащих
Тела 9 армянских военнослужащих, обнаруженные у армянских военных позиций в направлении участка Старый Тахер-Хцаберд, дислоцированными в Республике Арцах российскими миротворческими войсками 16 декабря были переданы Армии обороны Республики Арцах. Обстоятельства их гибели до сих пор неизвестны.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Арцаха, принимаются необходимые меры для выяснения обстоятельств гибели военнослужащих и их личностей.