Ֆիզուլիի և Ջաբրայիլի հատվածում հայտնաբերվել է ևս 41 զինծառայողի աճյուն. ԱԻՊԾ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտական գործողությունների՝ Ֆիզուլիի և Ջաբրայիլի հատվածում, որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել է ևս 41 զոհված հայ զինծառայողի աճյուն: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը:
«Ընդհանուր առմամբ, մինչև այսօր հայտնաբերվել է 933 զինծառայողի մարմին: Այսօր որոնողական 5 խումբ աշխատանքները շարունակում է 3 ուղղություններով՝ Ջաբրայիլի, Ֆիզուլու և Հադրութի հատվածներում: Որոնումներին մասնակցում են նաև անհետ կորածների հարազատներ ու մարտական գործողությունների տեղանքին ծանոթ անձինք»,-մանրամասնեց Թադևոսյանը:

Bodies of 41 more troops found in Fizuli and Jabrayil sections – Artsakh State Emergency Service
STEPANAKERT, DECEMBER 17, ARMENPRESS. Bodies of 41 more Armenians servicemen have been found during the search operations in Fizuli and Jabrayil sections, the Artsakh State Emergency Service told Armenpress.
“So far, a total of 933 dead servicemen have been found. Today 5 search groups continue operations in three directions – Jabrayil, Fizuli and Hadrut. Families of missing servicemen and persons who are familiar with the location of military operations also participate in the search operations”, representative of the Artsakh State Emergency Service Hunan Tadevosyan said.