ՊԲ հարավային ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր Հադրութի հատվածում հայկական ուժերը դիմել են զինված սադրանքի, ինչի արդյունքում մեկ ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել, իրականությանը չի համապատասխանում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Արցախի ՊԲ-ն:
«Իրականությունն այն է, որ դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ: Ծավալված փոխհրաձգության հետևանքով տարբեր աստիճանների հրազենային վիրավորումներ են ստացել երեք պահեստազորայիններ: Նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն»,-ասված է հաղորդագրությամբ:

Противник предпринял попытку наступления на южном направлении Армии обороны
Распространенная в азербайджанских СМИ информация о том, что якобы армянские силы прибегли к вооруженной провокации на Гадрутском участке, в результате которой был ранен один азербайджанский военнослужащий, не соответствует действительности.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает Армия обороны Арцаха.
«Реальность же состоит в том, что 11 декабря около 20:40 часов противник совершил попытку нападения на одну из военных позиций, расположенных на южном направлении Армии обороны. В результате перестрелки трое резервистов получили огнестрельные ранения различной степени тяжести. Их жизни ничего не угрожает. Ведется расследование с целью выяснения деталей дела», - говорится в сообщении.