ՊԲ հարավային ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր Հադրութի հատվածում հայկական ուժերը դիմել են զինված սադրանքի, ինչի արդյունքում մեկ ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել, իրականությանը չի համապատասխանում: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտնում է Արցախի ՊԲ-ն:
«Իրականությունն այն է, որ դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ: Ծավալված փոխհրաձգության հետևանքով տարբեր աստիճանների հրազենային վիրավորումներ են ստացել երեք պահեստազորայիններ: Նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն»,-ասված է հաղորդագրությամբ:

Azerbaijani forces attempt attack in southern direction of Artsakh Defense Army
YEREVAN, DECEMBER 12, ARMENPRESS. The Defense Army of Artsakh denies the Azerbaijani media reports according to which the Armenian forces launched an armed provocation in the Hadrut section as a result of which an Azerbaijani servicemen has been wounded.
“The truth is that on December 11, at around 20:40, the Azerbaijani side launched an attack attempt in the direction of one of the military positions located in the southern direction of the Defense Army. Three reservists have received gunshot wounds of various degrees as a result of exchange of fire. Their lives are not under danger. Investigation is underway to clarify the details of the incident”, the Artsakh Defense Army said in a statement.