Ամերիաբանկը 2020թ. Տարվա լավագույն բանկն է. Մրցանակը շնորհվել է «The Banker»-ի կողմից
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիաբանկը «Financial Times» հեղինակավոր ընկերության «The Banker» ամսագրի կողմից արժանացել է Հայաստանի 2020թ.«Տարվա լավագույն բանկ»մրցանակին: Բանկային գործունեության գնահատման ամենաբարձր չափանիշ համարվող այս մրցանակը Ամերիաբանկին տրվում է 7-րդ անգամ:
Դեկտեմբերի 3-ին Լոնդոնում կայացած մրցանաբաշխության ընթացքում, մրցույթի կազմակերպիչները նշեցին, որ Ամերիաբանկը հաղթող է ճանաչվել մի շարք ուղղություններով գրանցված զգալի առաջընթացի, ձեռքբերումների և նորարարական մոտեցումների համար. «Մեր թիմը մի քանի ամիս շարունակ բանկերի շրջանում իրականացրել է հետազոտություններ` կարևորելով արդյունավետության հիմնական ցուցանիշների, զարգացման ռազմավարության և հաճախորդների սպասարկման բարելավման ուղղությամբ կատարված քայլերը: Հայաստանում տարվա լավագույն բանկ մրցանակը շնորհվել է Ամերիաբանկին` կայուն աճի, ծառայությունների թվայնացման ոլորտում կատարված էական քայլերի և բանկային նոր ու ժամանակակից գործիքների ներդրման համար»:
Ամսագրի կողմից ընդգծվել է նաև, որ ընթացիկ տարում Ամերիաբանկը էական ներդրում է ունեցել Հայաստանում փոքր և միջին ձեռնարկություններին աջակցելու գործում: Առանձնակի կարևորվել է Բանկի կողմից օնլայն վարկերի տրամադրման գործընթացը, որը փոքր և միջին ձեռնարկություններին հնարավորություն է տալիս սքորինգային համակարգի միջոցով օնլայն հայտ ներկայացնել և ստանալ վարկի պատասխանը հաշված րոպեների ընթացքում: Ամերիաբանկի հիփոթեքային և ավտովարկավորման առցանց հարթակները ևս համարվել են նորարար լուծումներ, որոնք ուղղված են հաճախորդների հարմարավետությանն ու բիզնես նպատակների արդյունավետ իրագործմանը:
Նշենք, որ «The Banker» ամսագրի մրցանակաբաշխությունը աշխարհում հանդիսանում է լավագույն ֆինանսական կառույցների գործունեության արդյունքների գնահատման ամենահեղինակավոր չափանիշը: Յուրաքանչյուր տարի մրցույթին մասնակցում են աշխարհի ավելի քան 100 երկրների բանկեր:
Մրցանակաբաշխության պաշտոնական արարողությունը կարող եք դիտել այստեղ:
Ամերիաբանկը Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրում թվայնացման ուղղությամբ զարգացող ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքը: Լինելով Հայաստանում առաջին ներդրումային բանկը` Ամերիաբանկն ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է նորարարական կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայությունների ամբողջական փաթեթ: Լրացուցիչ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք այցելել www.ameriabank.am

Америабанк - Лучший банк Армении 2020 года: Премия присуждена от “The Banker”
Америабанк был удостоен премии издательства “The Banker” авторитетной компании “Financial Times” - звания “Лучший банк Армении 2020 года”. Америабанк в седьмой раз получает эту премию, которая считается высшим эталоном банковской деятельности.
На церемонии награждения, которая прошла в Лондоне 3 декабря, организаторы конкурса отметили, что Америабанк был признан победителем за значительный прогресс, достижения и новаторские подходы в ряде областей. “Наша команда уже несколько месяцев проводит исследования среди банков, уделяя особое внимание ключевым показателям эффективности, стратегиям развития и улучшению обслуживания клиентов. Звание Лучший банк Армении была присуждена Америабанку за его устойчивый рост, значительные шаги, предпринятые в области оцифровки услуг, внедрения новых и современных банковских инструментов”.
Издание подчеркивает, что Америабанк в этом году внес значительный вклад в поддержку малого и среднего бизнеса в Армении. Особенно важным был процесс предоставления Банком онлайн-кредитов, который позволяют малым и средним предприятиям подавать онлайн-заявки через скоринговую систему, и получить ответ на кредит в течение нескольких минут. Платформы онлайн-ипотеки и автокредитования Америабанка считаются инновационными решениями, направленными на удобство клиентов и достижение эффективных бизнес целей.
Отметим, что премии “The Banker Magazine Awards” являются наиболее престижным критерием оценки результатов лучших финансовых институтов мира. Ежегодно в конкурсе принимают участие банки из более чем 100 стран мира.
Посмотреть официальную церемонию награждения можно по этой ссылке.
Америабанк - динамично развивающийся банк и один из крупнейших и наиболее стабильных финансовых институтов Армении с четко сформулированной цифровой повесткой дня. Америабанк, первый инвестиционный банк в Армении, который является универсальным банком, предлагающим инновационные корпоративные, инвестиционные и розничные банковские услуги в рамках комплексного пакета банковских решений. Для получения дополнительной информации посетите www.ameriabank.am