Նոյեմբերի 17-ին 502 մարդ ՀՀ-ից վերադարձել է Ստեփանակերտ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանից նոյեմբերի 17-ին 502 փախստական է վերադարձել Ստեփանակերտ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը: Նշվում է, որ 24 ավտոբուսից բաղկացած շարասյունը Երևանից ուղևորվել է Ստեփանակերտի գլխավոր հրապարակ՝ ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի և ռազմական ոստիկանության ուղեկցությամբ:
Փախստականների անվտանգ վերադարձը և իրենց տներ վերադարձող խաղաղ բնակիչների՝ շփման գծի ուղղությամբ տեղաշարժի անվտանգության ապահովումը կազմակերպվում է Հումանիտար արձագանքման միջգերատեսչական կենտրոնի ղեկավարմամբ և վերահսկմամբ:
Նշվում է, որ նոյեմբերի 14-ից Ստեփանակերտ է վերադարձել ավելի քան 1700 բնակիչ, որոնք ավելի վաղ լքել էին իրենց տները:

17 ноября 502 жителя Арцаха вернулись из Армении в Степанакерт
17 ноября 502 беженца из Арцаха вернулись в Степанакерт из Армении. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает Минобороны России. Отмечается, что колонна в составе 24 автобусов направилась из Еревана на главную площадь Степанакерта в сопровождении российского миротворческого контингента и военной полиции.
Безопасное возвращение беженцев, безопасное передвижение мирных жителей, возвращающихся в свои дома, находящиеся вдоль линии соприкосновения, управляется и контролируется Межведомственным центром гуманитарного реагирования.
Отмечается, что с 14 ноября в Степанакерт вернулись более 1 700 жителей, ранее покинувших свои дома.