Շավարշ Քոչարյանն ազատվել է Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալի պաշտոնից
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի որոշմամբ` Շավարշ Քոչարյանն ազատվել է Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալի պաշտոնից: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին որոշումը հրապարակված է կառավարության պաշտոնական կայքում:
«Ղեկավարվելով «Հանրային ծառայության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 9-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ Շավարշ Քոչարյանին ազատել Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալի պաշտոնից»,- ասված է որոշման մեջ:
Շավարշ Քոչարյանը 2008թ. սեպտեմբերի 13-ին ՀՀ նախագահի հրամանագրով նշանակվել է Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ:2018թ. հունիսի 8-ին ՀՀ վարչապետի որոշմամբ վերանշանակվել է ԱԳ նախարարի տեղակալ։

Шаварш Кочарян освобожден от должности заместителя министра иностранных дел
Согласно решению премьер-министра Республики Армения Шаварш Кочарян освобожден от должности заместителя министра иностранных дел Армении. Как передает «Арменпресс», об этом говорится на официальном сайте правительства Армении.
“Руководствуясь ч. 1 ст. 9 Закона Республики Армения “Об общественной службе”, Шаварш Кочарян освобожден от должности заместителя министра иностранных дел Республики Армения”, - говорится в решении.
Решением премьер-министра Никола Пашиняна Шаварш Кочарян был назначен заместителем министра иностранных дел Армении 8 июня 2018 года.