Մարդկությունը մեծ կորուստ է կրել. Քարդաշյանը կիսվել է Դադիվանքի նկարով ու պատմել տեղահանված արցախցիների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհահռչակ հեռուստաաստղ Քիմ Քարդաշյանն ինստագրամի իր էջի «սթորի» բաժնում նկար է հրապարակել Դադիվանքից՝ բարձրաձայնելով սեփական տանից տեղահանված արցախցիների մասին:
«Ոչ միայն Արցախի հայերը, այլև ողջ մարդկությունն է մեծ կորուստ կրել: Սա հրաժեշտ է այս պահին: Եթե դուք տխուր եք, ապա պատկերացրեք, թե նրանք ինչ են զգում: Իրենց նախնիների տնից տեղահանված 120 հազար մարդ, որովհետև Թուրքիան հասավ իր ուզածին»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ գրել է Քիմ Քարդաշյանը:
Նա նաև նշել է, որ Դադիվանքի հոգևոր հովիվը հրաժարվել է լքել իր եկեղեցին: «Ես այստեղ զենքը ձեռքիս կկանգնեմ, մինչև նրանք չսպանեն ինձ: Աստված պահպանի իմ ազգը»,- համաձայն Քիմ Քարդաշյանի գրառման՝ ասել է հոգևորականը:
Ինստագրամում 191 միլիոն հետևորդ ունեցող հեռուստաաստղը իր գրառմանը կցել է այնպիսի հեշթեգեր, ինչպիսիք են՝ ճանաչեք Արցախը, կանգրեցրեց Էրդողանին և Ալիևին, կիրառեք սանկցիաներ Թուրքիայի և Ադրբեջանի նկատմամբ, հեռացրեք Թուրքիային ՆԱՏՕ-ից:
Ավելի վաղ Քիմ Քարդաշյանը հայտնել էր «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամին հանուն Արցախի 1 միլիոն դոլար նվիրաբերելու մասին:

Все человечество понесло огромную утрату: Ким Кардашьян о Дадиванке и армянах Арцаха
Всемирно известная телезвезда Ким Кардашьян разместила фото Дадиванка в разделе «сторис» своей страницы в Instagram и озвучила проблему вынужденных переселенцев Арцаха.
«Не только армяне Арцаха, но и все человечество понесло огромную утрату. Сейчас это уже прощание. Если вам грустно, представьте, что они чувствуют. 120 тысяч человек были вынуждены покинуть дома своих предков, потому что Турция получила то, что хотела», - как сообщает Арменпресс, написала Ким Кардашьян,.
Она также отметила, что пастор Дадиванка отказался покинуть свою церковь. «Я буду стоять здесь с оружием в руках, пока они не убьют меня. Да защитит Бог мой народ», - по словам Ким Кардашьян, сказал пастор.
Телезвезда, у которой 191 миллион подписчиков в Instagram, добавила к своему посту хэштеги: «Признайте Арцах, остановите Эрдогана и Алиева, введите санкции против Турции и Азербайджана, исключите Турцию из НАТО».
Ранее Ким Кардашьян объявила о пожертвовании для Арцаха одного миллиона долларов Всеармянскому фонду «Айастан».