ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի ռազմաճակատի բոլոր հիմնական ուղղություններում նոյեմբերի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը մարտական գործողությունները շարունակվել են: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Պաշտպանության բանակը տեղեկացնում է, որ ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանողական արդյունավետ մարտեր են վարել և թշնամական ուժերին ռազմատեխնիկական ու մարդկային մեծաթիվ կորուստներ պատճառել արևելյան, հարավային ու հարավ-արևմտյան հատվածներում:
«Շուշիի ուղղությամբ թշնամական գրոհային խմբերի բազմակի հարձակման փորձերը նույնպես կասեցվել են: Հակառակորդը լուրջ կորուստներ է կրել նաև հարավ-արևմտյան՝ Բերձորի հատվածում: Ամբողջ օրվա ընթացքում հակառակորդը հրթիռահետանային հարվածներ է հասցրել նաև Արցախի խաղաղ բնակավայրերին ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին: Քաղաքացիական բնակչության շրջանում կան տուժածներ»,-ասված է հաղորդագրությունում:
Նշվում է, որ հարձակողական գործողությունները թշնամական ուժերի կողմից ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում շարունակվում են: Բանակային ստորաբաժանումները լիարժեք կերպով վերահսկում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը և քայլեր են ձեռնարկում թշնամական ուժերի հետագա հայտնաբերման և կրակային խոցման ուղղությամբ:

Пресечены многократные попытки атак азербайджанских вражеских сил на Шуши: АО Арцаха
В ночь с 5 на 6 ноября боевые действия продолжились на всех основных направлениях линии фронта. Как передает «Арменпресс», Армия обороны сообщила, что подразделения АО на восточном, южном и юго-западном направлениях ведут эффективные оборонительные бои, нанося противнику тяжелые потери и в живой силе и в военной технике.
“Пресечены все попытки противника атаковать Шуши. Противник понес большие потери в юго-западной части Бердзора. В течение дня Азербайджан обстреливал ракетами мирные населенные пункты и объекты гражданской инфраструктуры Арцаха. Среди мирного населения есть жертвы”, - говорится в сообщении АО.
Отмечается, что наступательные действия противника продолжаются на всех направлениях линии фронта. Подразделения армии полностью контролируют оперативно-тактическую обстановку, принимают меры по дальнейшему обнаружению сил противника и их уничтожению.