Շուշիի շրջակայքում հակառակորդի դիվերսիոն խմբերի ոչնչացման օպերացիան շարունակվում է
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շուշիի շրջակայքում հակառակորդի դիվերսիոն խմբերի ոչնչացման օպերացիան շարունակվում է և շարունակվելու է: Ինչպես տեղեկացնում է«Արմենպրես»-ը, այս մասին ասաց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն ասուլիսի ժամանակ:
«Այո, որոշ տեղերում մարտերը շարունակվում են և շարունակվելու են, բայց իրավիճակն օրհասական չէ։ Կան տեխնիկական, լոգիստիկ դժվարություններ, բայց թշնամու ոչնչացման օպերացիան Շուշիի շրջակայքում շարունակվելու է»,- նշեց Հովհաննիսյանը:
ՊՆ ներկայացուցչի խոսքով`Լեռնային Ղարաբաղում շարունակվող պատերազմի ռազմաճակատում գրեթե բոլոր ուղղություններով հակառակորդը փոքր խմբերով և զրահատեխնիկայով հրետանու կրակի աջակցությամբ փորձել է նորից առաջ գալ, սակայն հետ է շպրտվել՝ կրելով կորուստներ:
«Օրվա ընթացքում հյուսիսում, կենտրոնական, հարավային ուղղությամբ, Կարմիր Շուկայի հատվածում թշնամին փոքր խմբերով հրետանու աջակցությամբ, փոքրաքանակ զրահատեխնիկայով փորձել է առաջանալ՝ ձախողվելով և կրելով կորուստներ»,- նշեց Հովհաննիսյանը:

Операция по уничтожению азербайджанских диверсионных групп в районе Шуши продолжается
Операция по уничтожению азербайджанских диверсионных групп в районе Шуши продолжается и будет продолжена. Как сообщает Арменпресс, об этом на пресс-конференции сказал представитель Минобороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Да, в некоторых участках бои продолжаются и продолжатся, но ситуация не фатальная. Существуют технические и логистические трудности, но операция по уничтожению врага в районе Шуши будет продолжена», - сказал Ованнисян.
По словам представителя Минобороны, на фронте продолжающейся войны в Нагорном Карабахе противник снова попытался небольшими группами продвинуться практически на всех направлениях при поддержке артиллерийского огня, но был отброшен назад, неся потери.
«В течение дня в северном, центральном, южном направлениях, на участке Красного рынка враг небольшими группами с небольшим количеством бронетехники и при поддержке артиллерии пытался продвинуться, но потерпел неудачу и понес потери», - сказал Ованнисян.