Շուշիի շրջակայքում հակառակորդի դիվերսիոն խմբերի ոչնչացման օպերացիան շարունակվում է
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շուշիի շրջակայքում հակառակորդի դիվերսիոն խմբերի ոչնչացման օպերացիան շարունակվում է և շարունակվելու է: Ինչպես տեղեկացնում է«Արմենպրես»-ը, այս մասին ասաց ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանն ասուլիսի ժամանակ:
«Այո, որոշ տեղերում մարտերը շարունակվում են և շարունակվելու են, բայց իրավիճակն օրհասական չէ։ Կան տեխնիկական, լոգիստիկ դժվարություններ, բայց թշնամու ոչնչացման օպերացիան Շուշիի շրջակայքում շարունակվելու է»,- նշեց Հովհաննիսյանը:
ՊՆ ներկայացուցչի խոսքով`Լեռնային Ղարաբաղում շարունակվող պատերազմի ռազմաճակատում գրեթե բոլոր ուղղություններով հակառակորդը փոքր խմբերով և զրահատեխնիկայով հրետանու կրակի աջակցությամբ փորձել է նորից առաջ գալ, սակայն հետ է շպրտվել՝ կրելով կորուստներ:
«Օրվա ընթացքում հյուսիսում, կենտրոնական, հարավային ուղղությամբ, Կարմիր Շուկայի հատվածում թշնամին փոքր խմբերով հրետանու աջակցությամբ, փոքրաքանակ զրահատեխնիկայով փորձել է առաջանալ՝ ձախողվելով և կրելով կորուստներ»,- նշեց Հովհաննիսյանը:

Operation of neutralization of subversive groups near Artsakh's Shushi city continues
YEREVAN, NOVEMBER 5, ARMENPRESS. Operation of neutralization of subversive groups near Artsakh's Shushi city continues, ARMENPRESS reports representative of the MoD Armenia Artsrun Hovhannisyan said.
''Yes, in some place the clashes continue and will continue, but the situation is not critical. There are technical and logistic hardships, but the operation of the neutralization of the adversary near Shushi will continue'', Hovhannisyan said.
According to Artsrun Hovhannisyan, Azerbaijani troops tried to advance with small groups and armored vehicles, supported by artillery fire almost in all directions of the front line, but were repelled, suffering losses. Hovhannisyan added that the attempts of the attacks were in the northern central and southern directions.