Քարին տակի և Լիսագորի հատվածներում նկատված թշնամական խմբերը ոչնչացվել են
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նոյեմբերի 5-ին ադրբեջանա-արցախյան հակամարտության գոտում շարունակվել են մարտական գործողությունները, որի ընթացքում տարբեր ուղղություններով թշնամական ուժերը ձեռնարկել են հարձակման փորձեր, որոնք ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված քայլերի արդյունքում չեզոքացվել են: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը.
«Մասնավորապես Քարին տակի և Լիսագորի հատվածներում նկատված թշնամական փոքր խմբերը ոչնչացվել են մեր դիպուկահարների և այլ կրակային միջոցների դիպուկ կրակով: Շուշիի ուղղությամբ նկատվել է հակառակորդի զրահամեքենաների կուտակում, որը ևս ՊԲ ստորաբաժանումների ճշգրիտ կրակով ոչնչացվել է:
Ներկայումս շարունակվում են դիվերսիոն խմբերի հայտնաբերման և ոչնչացման գործողությունները»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

YEREVAN, NOVEMBER 5, ARMENPRESS. Military operations continued in Artsakh on November 5, during which the Azerbaijani troops initiated attacks in different directions, which were neutralized by the counter-measures of the Defense Army of Artsakh, ARMENPRESS reports the Defense Ministry of Artsakh informed.
''Particularly, the small groups of the enemy were detected nearby Karintak and Lisagor villages, which were neutralized by snipers and other means of accurate fire. A gathering of armored vehicles of the adversary was detected in the direction of Shushi, which were also destroyed by the precise fire of the Defense Army.
At the moment the operations of detecting and neutralizing the subversive groups continues'', reads the statement.